Sosyal medya fenomeni ‘Pucca’ gözaltına alındı

‘Pucca’ adıyla tanınan sosyal medya fenomeni ve yazar Pınar Karagöz, Twitter hesabı üzerinden gözaltına alındığını duyurdu. Karagöz, gözaltına alınmasının sebebini bilmediğini belirterek “Hakkımda hayırlısı” diye yazdı.

Pucca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca desteklenen “15/07 Şafak Vakti” filmine ilişkin “Çıplak elle barbarca kafalarını kopardığınız askerleri de koydunuz mu? Haberi olmayan sabileri, ne olduğunu bilmeden orada bulunan erlere neler yaptınız anlattınız umarım” ifadeleriyle tepki gösterdiği için yandaş Sabah gazetesi tarafından hedef gösterilmişti.

Twitter’dan emniyete götürüldüğünü duyuran Karagöz, “Az önce kapıya iki polis geldi, şu an emniyete gidiyoruz beraber:. Sebebini de söylemiyorlar. Hakkımda hayırlısıı..” ifadelerine yer verdi.

DAHA ÖNCE HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI

Karagöz daha önce sosyal medya hesabından mizahi amaçla yaptığı yaptığı paylaşım nedeniyle Anadolu 52’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme’ suçundan hakkında açılan davada 5 yıl 10 ay hapis cezası ve 66 bin 660 TL adli para cezasına çarptırılmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin