Şort giydiği için kadını tekmeleyen saldırgan salıverildi: Her şey İslam hukukuna göre oldu

Maslak’ta hemşirelik yapan Ayşegül Terzi’ye evine giderken bindiği otobüste şort giydiği için tekme atan Abdullah Ç. adliyedeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Saldırgan Abdullah Ç., karakoldan adliyeye sevk edildiği sırada kameralara, “Her şey İslam hukukuna göre oldu.” dedi.

Gasp Büro Amirliği ekipleri, Üsküdar’da düzenledikleri operasyonda Abdullah Ç.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Abdullah Ç. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı. Abdullah Ç.’nin bir gayrimenkul şirketinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı, olay günü işinden çıkıp Çekmeköy’deki evine gitmek üzere otobüse bindiği anlaşıldı. Bekar ve ailesiyle yaşadığı öğrenilen Abdullah Ç’nin için “Manik Depresif” teşhisi konulduğu, ancak tedavi olmak için sevk edildiği hastaneye gitmediği iddia edildi. Abdullah Ç’nin ilk ifadesinde, “Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım.” diyerek saldırıyı itiraf etmişti.

Genç kadının çenesine ‘şeytan’ diyerek tekme atan saldırgan adliyedeki işlemlerinin ardından salıverildi. Ayşegül Terzi, geceleri uyuyamadığını ve kabuslar görmeye devam ettiğini açıklamıştı.

sal

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin