Sonunda bu da oldu! Ankara’da koskoca köprü çalındı

Ankara Beypazarı’nda, 1936’da Kirmir Çayı üzerinde inşa edilen Gömleksiz Köprüsü hurda demiri için çalındı.

Beypazarı’nda Kirmir Çayı üzerine yapılan yaklaşık 500 metre uzunluğundaki köprü, 1978 yılında meydana gelen sel felaketinde ağır hasar görmüştü. Bölgede aynı yıl yeni köprünün yapılıp devreye girmesiyle eski köprü atıl durumda kalmıştı.

44 yıldır atıl olan köprü, yaklaşık 10 gün önce tabyaları ile birlikte çalındı. 2 iş makinesi ile yıkılan köprünün tabyaları, parçalar halinde kamyonlara yüklenip götürüldü. Köprünün sadece ayakları kaldı.

BirGün’de yer alan habere göre, vatandaşlar köprünün devlet ihalesi ile satıldığını düşünerek ihbarda bulunmazken, birkaç gün sonra jandarmanın fark etmesi üzerine çalışma başlatıldı.

CİMER’E BAŞVURUP OLUMSUZ CEVAP ALMIŞ

Çevredeki güvenlik kamerası görüntüleri de incelenerek yapılan çalışmada, Ankara’da hurdacılık yapan Z.K. tarafından köprünün çalındığı tespit edildi. Z.K., jandarma ekiplerince yakalanarak tutuklandı.

Z.K.’nin, atıl durumdaki köprünün demirlerini almak için CİMER’e başvuruda bulunduğu, olumsuz cevap almasına rağmen 2 iş makinesi kiralayıp köprüyü yıkarak, kamyonlarla parçalar halinde Ankara’daki hurdacılar sitesine götürdüğü ve burada parçalayıp, 70 ton demir elde ettiği tespit edildi.

Köprünün yıkım ve tahliye çalışmasının 4 gün sürdüğü ve demirlerinin değerinin, 500 bin TL olduğu belirtildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. 70 ton demir 500 bin TL
    44 yıldır atıl olan köprü.
    Köprünün yıkım ve tahliye çalışmasının 4 gün sürmüs
    Hirsiz devlet gibi adammis.
    Ekonomiye kazandirilmis?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin