SONAR’dan son anket: AKP ilk turda, Erdoğan ikinci turda kaybediyor

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, 24 Haziran seçimlerine ilişkin yaptıkları anketin verilerinin bir kısmını Twitter üzerinden paylaştı.

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağını, ikinci turda Erdoğan ve İnce’nin baş başa olmasına rağmen CHP adayının şansının daha fazla olduğunu söyledi.

SONAR Araştırma’nın son anketine göre 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk turda yüzde 47, CHP’nin adayı Muharrem İnce ise yüzde 33 oy alıyor. Milletvekili seçiminde de Meclis çoğunluğu muhalefete geçiyor.

Bayrakçı’nın Twitter’den paylaştığı SONAR Araştırma’nın anketine göre, ikinci turda Erdoğan ve İnce birbirine çok yakın gidiyor. Bayrakçı, ikinci tur için “İnce’nin 2-3 puan farkla seçimlerini kazanması çok daha olası görünüyor” ifadelerini paylaştı.

KONDA ANKETİ ERDOĞAN DİYOR

KONDA’nın seçim anketi sonucuna göre ise, Erdoğan yüzde 51.9, CHP adayı İnce yüzde 28, İyi Parti adayı Akşener yüzde 10.2, HDP adayı Demirtaş ise yüzde 9.0 civarında oy alıyor.

Araştırma sonucuna göre AKP yüzde 45.5, CHP yüzde 26.1, HDP 11,6, İyi Parti yüzde 8.5, MHP yüzde 7.3 oranında oy alıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin