Son dakika haberi olarak servis edildi; Van’da 24 Eylül’de 2’si İran ajanı 8 kişi yakalanmış!

Van’da İranlı eski bir askeri ülkelerine kaçırmak isteyen 2’si İran ajanı 8 kişinin, MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla suçüstü yakalandığı duyuruldu. Olayın 24 Eylül tarihinde gerçekleştirildiği açıklandı. İnternet sitelerinin haberi ‘son dakika’ olarak geçmesi dikkat çekti. Bugüne kadar neden basına yansımadığı merak konusu oldu.

Basına yansıyan bilgilere göre, Van’da ikamet eden İranlı eski asker M.A’yı İran’a kaçırmak üzere gönderilen 2’si İran ajanı 8 kişi, MİT ve Van Emniyet Müdürlüğünün 24 Eylül 2021’deki operasyonuyla yakalandı. MİT tarafından, İranlı istihbarat görevlilerinin M.A’nın İran’a kaçırılması için 30 bin dolarlık bütçeyle Van’da şebeke oluşturmaya çalıştığı tespit edildi.

MİT ve Emniyetin takibe aldığı şebeke üyelerinin, İranlı istihbaratçıların talimatıyla, eski asker M.A’nın eşi M.E’ye kaçırma olayına yardım etmesi karşılığında 10 bin dolar teklif ettikleri, kabul etmemesi halinde İran’da yaşayan ailesine zarar verileceği tehdidinde bulundukları belirlendi.

İran istihbaratının M.A’yı araçla İran’a kaçırmak üzere 2 kişiyi 24 Eylül’de Van’a gönderdiğinin tespiti üzerine MİT ve Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şebeke üyelerine suçüstü yapıldı.

24 Eylül saat 21.00 sularında M.A’yı kaçırmak üzere ikametgaha girmeye çalışan İran vatandaşı S.S. ve Türk vatandaşı M.E.A gözaltına alındı. Devam eden operasyonda 6 Türk vatandaşından oluşan diğer şebeke üyeleri de yakalandı.

1 YORUM

 1. Bu olayda 2 durum görüyorum:
  1) Eger Mitin basindaki Hakan Fidanin haberi olmadan vatansever kisilerin operasyonu ise, Hakan Fidan hepsini tasfiye eder…

  2) Daha büyük ihtimalle:
  Türkiye’nin aleyhine ve İran’ın lehine,
  İrana çok büyük bir istihbarat bilgisi veya yardimi yapmadan önce Hakan Fidan ve adamlarinin gerçekten de bir İran muhalifini kurtararak, yakında olacak bu olayı perdeliyorlar.

  Uyuşturucu baronlarinin, cok küçük bir uyuşturucuyu yakalatip, asıl “mali” hedefine ulaştırdıklari taktik gibi yani..

  Vatansever devlet görevlileri gözünüzü 16 açın ve varsa bu hainliği engelleyin!!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin