Erdoğan açıkladı: Büyükelçiler ‘istenmeyen adam’ ilan ediliyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yatıyorlar kalkıyorlar Kavala Kavala, Kavala Kavala! Yav Kavala dediğin Soros’un Türkiye şubesi! Talimatı verdim, 10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini halledeceksiniz dedim.” ifadelerini kullandı.

Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını isteyen 10 ülkenin büyükelçileriyle ilgili kriz büyüyor. Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreninde konuştu. Tutuklu iş adamı Osman Kavala ile ilgili serbest bırakılması için bildiri açıklayan 10 büyükelçinin ‘istenmeyen adam (persona non grata)’ ilan edilmesi için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na talimat verdiğini açıkladı. Erdoğan, “Siz burayı ne zannediyorsunuz ya! Burası Türkiye, Türkiye… Anlı şanlı Türkiye. Burada kalkıp da Dışişleri Bakanlığı’na gelip talimat veremezsiniz. Gerekli talimatı ben de Dışişleri bakanımıza verdim. Bu 10 büyükelçinin bir an önce ‘istenmeyen adam’ ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz dedim. Bunlar Türkiye’yi tanıyacak, anlayacak, bilecekler. Türkiye’yi bilmedikleri, anlamadıkları gün burayı terk edecekler.” ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ’I ÇIKARAMAYACAKSINIZ!

Tayyip Erdoğan, cezaevinde bulunan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için de konuştu: “Şimdi Demirtaş’ı çıkarmanın hesabını yapıyorlar. Yargı ne derse o. Çıkaramayacaksınız. Eşi, masum çocuklarımla evde oturuyorum diyor. Senin çocukların masumane de, öldürülmüş olan günahsız vatandaşlarımızın çocukları ne?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin