Cüneyt Arkın, hayatını kaybetti; Yeşilçam’ın Kara Murat’ı veda etti

Yeşilçam’ın emektar sanatçısı Cüneyt Arkın (84), dün gece kalbinin durması nedeniyle kaldırıldığı hastanede bu sabah hayatını kaybetti. Hastaneden yapılan açıklamada, “Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital’da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti.” denildi.

Cüneyt Arkın için Perşembe günü saat 10.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlenecek. Arkın, Teşvikiye Camii’nde öğle namazı sonrası yapılacak cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Cüneyt Arkın, sanat hayatı boyunca ‘Köroğlu, Fatih’in Fedaisi, Kara Murat, Battal Gazi, Ala Geyik, Malkoçoğlu, Gırgır Ali’ gibi birçok unutulmaz filme imza atmıştı.

Cüneyt Arkın (Fahrettin Cüreklibatur) 1937 yılında doğmuştu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. 1963 yılında ‘Artist’ dergisinin düzenlediği sinema artisti yarışmasına girdi ve birinciliği kazandı. 1964’te Halit Refiğ’in ‘Gurbet kuşları’ filmiyle sinemayla tanıştı.

1964’te Tıp Fakültesi’nde tanıştığı Güler Mocan ile evlendi, 1966’da kızları Filiz dünyaya geldi. Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın’la onlarca filmde rol aldı.

Sinema dünyasında asıl ününe ‘Malkoçoğlu’ filmiyle ulaştı. Malkoçoğlu bir seriye, Arkın da aksiyon filmlerinin bir numaralı aktörüne dönüştü. Filmlerinde dublör kullanmadı.
Cüneyt Arkın, 1970 yılında ikinci kez evlendi. Murat ve Kaan isimli iki oğlu dünyaya geldi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin