‘Son Bahar’: Gerçek olmayacak kadar sarsıcı…Kurgu olmayacak kadar da gerçek

Sıtkı Özcan tarafından yazılan ve Süreyya Kitap’tan çıkan Sonbahar, liseye başlayan bir grup öğrenci üzerinden bir mahalle hikayesini anlatıyor.

Yazar Sıtkı Özcan romanı için, “Sonbahar, bir ilk aşk romanı aslında. 2015-2016 Türkiyesi’nde, bir kenar mahalle lisesinde bir grup genç, yeni tanıştıkları bir öğretmen ve kızının başından geçenleri anlatıyor” diyor.

Kitabın aynı zamanda 2015-2016 Türkiye’sinde geçtiği için yaşanan güncel olayları da gündeme getirdiğini belirten Özcan, “O dönem ülkede yaşananların bu çocukların küçük hayatlarını da nasıl değiştirdiğini görüyoruz” diye ekliyor. Özcan romanın içeriği ile ilgili, “Gerçek olmayacak kadar sarsıcı…Kurgu olmayacak kadar da gerçek bir hikaye” ifadelerini kullanıyor.

Kitabın tanıtımında şu ifadeler ise dikkat çekiyor: “İdealist ve sıra dışı bir öğretmen ile birbirinden farklı karakterdeki öğrencileri…Okul sıralarında yaşanan samimi dostluklar…Saf sevginin fenerle arandığı bir çağda; genç bir kalbin masum aşkı… Her şey hayatın içinde olağan şekilde akarken, bir gecede ötekileştirilenlerin hikayesi. Sonbahar, merkezinde Yaman Hoca, kızı Bahar ve öğrencisi Umut’un yer aldığı bir roman. Gerçek olamayacak kadar sarsıcı; kurgu olamayacak kadar gerçek bir hikaye.”

KİTABA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin