Sokak röportajında AKP’yi eleştirdi hayatı zehir oldu!

Antalya’da yapılan bir sokak röportajında iktidarı eleştirdiği için aynı gün evi basılarak gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan İsmail Demirbaş yine gözaltına alındı.

22 Ekim’de sokak röportajında ülkedeki ekonominin gidişatını ve AKP’yi eleştiren Demirbaş’ın evi aynı gün çok sayıda polis tarafından basılmıştı. Adli kontrol ve yurt dışı yasağıyla serbest bırakılırken, “Ülkemin geldiği duruma üzülüyorum. Ben bildiklerimi söylemeye devam edeceğim.” diyen Demirbaş, dün gece saat 02.30’da tekrar gözaltına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen İsmail Demirbaş’ın halen gözaltında tutulduğu öğrenildi.

POLİS VAHABİLİKLE SUÇLAMIŞTI

22 Ekim’de gözaltına alındıktan sonra Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen İsmail Demirbaş, emniyette kendisine baskı uygulandığını şöyle anlatmıştı: “Benden ifade alan kişi, ‘Sen vahabisin’ diyerek beni suçladı. Yine bana, ‘Birileri seni dolduruşa getiriyor. Birileri sana bunları söylüyor sen de bunları tekrarlıyorsun’ dedi. Benim kendi düşüncelerim olamaz mı? Bu baskılar altında ifade verdim.”

‘‘BANA TERÖRİST MUAMELESİ YAPTILAR.DOĞRU BİLDİKLERİMİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Savcılıkta sokak röportajında ifade özgürlüğü kapsamında konuştuğunu belirten Demirbaş, adli kontrol ve yurtdışı yasağıyla serbest bırakılmıştı. Kendisine terörist muamelesi yapıldığını söyleyen Demirbaş şunları söylemişti: “Doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. Eleştirmeye devam edeceğim. Beni emniyete davet etselerdi giderdim. Kaçmam, terörist değilim. Ailemin, çevremin korkmasını istiyorlar. Bana terörist muamelesi yaptılar. Türkiye Cumhuriyeti’ni savunduğumuz için bizi korkutmaya çalışıyor. Ben doğruyu söylemeye devam edeceğim. Korkmadan, çekinmeden… Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi Atatürk’ün yolunda devam edeceğiz. Gözaltı, gerçekleri söylememize engel olamaz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin