Skandal fişleme yargıya taşınıyor

Oda TV ve emekli Albay Ali Türkşen'in eş zamanlı sızdırdığı skandal fişleme listesi yargıya taşınıyor.

Oda TV ve emekli Albay Ali Türkşen’in eş zamanlı olarak yayınladığı skandal fişleme listesi yargıya taşınıyor. Fişleme listesinde adı olanlardan bazıları hem Oda TV hem de Ali Türkşen hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Avukat Vural Ergül, listede yer alan ve kendi müvekkili olan isimlerin skandalın hesabını yargıda soracağını açıkladı. Ergül, “Sizden korkan sizden beter olsun! Sandılar ki, çok kimse hesap silecek, takipten çıkacak! Ama yanıldılar ve şimdi gördükleri tepki karşısında korkuyorlar! Çünkü o 124 hesabın yurt içinde bulunanlarının bir çoğu suç duyurusuna hazırlanıyor…” ifadelerini kullandı.

Avukat Vural Ergül’ün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar şöyle; “Oda TV ve Ali Türkşen üzerinden tedavüle sokulan 124 sosyal medya hesabı birkaç gündür adliye ve emniyete yakın isimler arasında elden ele geziyor, dedikodusu ortalıkta dolaşıyordu… Hedef alınan hesaplar içerisinde iki müvekkilim ve avukatımın da yer alması, haliyle beni ziyadesiyle öfkelendirdi.”

O HESAPLARIN NASIL TESPİT EDİLDİĞİNİ SORACAĞIZ!

“Belli olan o ki bu 124 hesap önce kapattırılacak ardından yurt içinde bulunan hesap sahiplerine dönük bir Terör Örgütü Propagandası soruşturması kapsamında operasyon yapılacak! Ancak soruşturmanın başlangıcı için hedef seçilen 124 hesabın, nasıl tespit olunduğunun yargılama aşamasında soruşturma kolluğuna sorulacağı muhakkak! Peki polis, savcı yargılama aşamasında buna ne cevap verecekti? Biz avukatlar soracaktık, ‘bu hesapların FETÖ/PDY mensuplarınca kullanılan sosyal medya hesapları olduğu kim tarafından, ne zaman ve nasıl belirlenmiştir’ diyecektik. Buna verilecek alışılagelmiş ‘e-posta ihbarı, gizli tanık beyanı’ cevapları artık yandaş mahallede dahi kabak tadı verdiği için bu kez nadiren kullanılan bir yöntem benimsendi.”

ODA TV VE ALİ TÜRKŞEN GÖREVİNİ YAPTI!

“Sanki ‘karşı mahalledeymişçisine görüntü veren’ odatv ve Ali Türkşen’e eş zamanlı olarak servis edilen fişleme listesi operasyon öncesi tedavüle sokuldu… (…) Şimdi önce Oda TV yazdı sonra Ali Türkşen paylaştı ve böylelikle artık aralarında (çok sayıda isim ve kurumun)bulunduğu çok farklı kesimden muhalif onlarca isim ve hesap hakkında, ‘sosyal medyada yapılan paylaşımlara konu olduğu üzere’ denilerek soruşturma başlatılmak zorunda kalındı. Yani odatv ve Ali Türkşen üstlerine düşeni yerine getirmiş oldular.”

O HESAPLAR YANDAŞ MEDYADAN DAHA ETKİLİ!

“Kullanışlıların paylaşımları sonrasında soruşturma başlatılmaz ise bu artık soruşturma makamları için suç olur, sorumluluk gerektirir! Yani 124 kişi hakkında soruşturma başladığından emin olabiliriz! Peki bu hesaplar niçin hedef seçildi ve niçin soruşturuluyor? Hesapların çoğunluğu “asker”, “hukukçu” ve “gazeteci” muhaliflere ait hesaplar. Hepsi birlikte tüm yandaş medyanın eriştiği kitleden daha büyük bir kitleye seslenebiliyor. Hesaplar olabildiğince etkin ve saygın hesapların gücünü kırmak, etkinliğini gölgelemek amaç… Çünkü bu hesapların örgüt ile irtibat iltisak iddiaları takipçilerini korkutacak, saygınlığını, güvenilirliğini tartışılır hale getirecek ve hesap sahiplerini korkutup paylaşımlardan alı koyacak sanıyorlar!”

KORKU DUVARI AŞILDI

“Ama artık korku eşiği çoktan aşıldı… 124 hesabın ağırlıklı çoğunluğu Sincan’ı, Silivri’yi görmüş, işkencenin, eziyetin, adaletsizliğin, hukuksuzluğun ne olduğunu bilenlerden oluşuyor ve hiçbirimiz korkmuyoruz! Sizden korkan sizden beter olsun! Sandılar ki, çok kimse hesap silecek, takipten çıkacak! Ama yanıldılar ve şimdi gördükleri tepki karşısında korkuyorlar! Çünkü o 124 hesabın yurt içinde bulunanlarının bir çoğu suç duyurusuna hazırlanıyor… Kullanışlıları zor zamanlar bekliyor! Hem de çok!”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin