Siyahi kadın aktivist Mallory: ‘Artık yeter! Yağmacılığı, şiddeti sizden öğrendik’

ABD’nin Minneapolis kentinde siyahi George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle öldürülmesinin ardından başlayan protesto gösterileri devam ediyor. Gösterilere katılana aktivist Tamika Mallory’nin yaptığı konuşma sosyal medyada viral oldu. Mallory, “Artık yorulduk. Yağmacılığı, şiddeti sizden öğrendik. İnsanlarımızı öldüren tüm polisleri tutuklayın.” dedi.

ABD’de George Floyd’un polis şiddeti sonucu öldürülmesi sonucu birçok yerde ırkçılık karşıtı gösteri düzenlendi. Olayın yaşandığı Minneapolis’te pek çok tanınmış isim bir araya geldi. Eski NBA oyuncusu Stephen Jackson, oyuncu Jamie Foxx ve aktivist Tamika Mallory kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

MALLORY: YAĞMACILIĞI VE ŞİDDETİ SİZ ÖĞRETTİNİZ

Mallory’nin yaptığı konuşma sosyal medyada kısa sürede büyük yankı buldu. Mallory’nin konuşmasında kullandığı ifadeler şöyle:

“Eğer Target’ı yaktılarsa umurumda değil. Target bizimle birlikte sokakta olup haklarımızı savunmalıydı. AutoZone, Philando Castile arabasında vurulduğunda neredeydi? İnsanları kışkırtıp camları kıran ve binaları ateşe veren kişilere para ödeyip aramıza salıyorsunuz. Gençler karşılık veriyorlar, öfkeliler! Bunu durdurmanın kolay bir yolu var. Polisleri tutuklayın, onlara suçlama yöneltin. Sadece Minneapolis’tekileri değil. İnsanlarımızı öldüren Amerika’nın her yerindeki tüm polisleri suçlayın. İşinizi yapın.

Söylediğinizi yapın ve bu ülkeyi olması gerektiği gibi herkes için özgür hale getirin. Siyahi insanlar özgür değil ve bundan yorulduk. Bize yağmalamadan bahsetmeyin. Yağmacı olan sizlersiniz. Amerika siyahi insanları yağmaladı. Buraya geldiklerinde Amerikan yerlilerini yağmaladılar. Yağmacılığı sizden öğrendik. Şiddeti sizden öğrendik. Eğer bizden daha iyisini bekliyorsanız, önce siz bunu yapın!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin