Sinop Üniversitesi rektörü tasarruf genelgesine uymadı; E segment makam aracı istedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 7 Ağustos’ta Sinop Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Şakir Taşdemir, tasarruf genelgesini hiçe sayarak 2023 model, en az 1968 cc motor hacimli, lüks bir araç satın alınması için ihale açtı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 17 Temmuz 2023’te yayınlanan son Tasarruf Genelgesi’yle kamuda resmi taşıt edinimi ve kullanımında da tasarruf yapılması uyarısında bulunulmuştu.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, 7 Ağustos 2023’te Sinop Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Şakir Taşdemir’se ‘hızlı’ bir ihaleyle gündeme geldi. Öğrenciler yokluk ve yoksullukla mücadele ederken, Taşdemir’e rektör atandıktan yaklaşık 1,5 ay sonra makam aracı alınması kararı alındı.

Sıfır KM olması ve en az 1968 cc motor hacimli olması istenen 2023 model araç, D veya E segmentte olacak. Otomobil en az 250 PS ve üstü güç üretebilecek kapasitede, 7 ileri otomatik vitesli, 4 dijital klimalı, dijital ekran ve bluetoothlu, carplay li, deri/ kumaş iç döşemeli ve iç ve dış ekipmanları ile tam donanımlı olacak. Daha önce de çok sayıda rektör, lüks makam otomobilleri ile gündeme gelmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin