Silivri’de işkence: ‘Boğazını sıktılar, kafasını duvara vurdular’

Türkiye cezaevlerinde işkence haberleri gelmeye devam ediyor. Silivri Cezaevi 5 no’lu C7 Koğuşu’nda görevli infaz korumu memuru Tunahan Kurt bir tutuklunun boğazını sıkarak kafasını duvara vurduğu ortaya çıktı. Tunahan’ın tutukluyu kamerasız odaya götürdüğü belirtildi.

Yaşanan işkence ve kötü muameleye şahit olan diğer tutuklular ise baş memur Yalçın tarafından tehdit edildi. Yalçın olaya şahit olanları, “Ne olduğunu merak eden varsa gelsin ona da gösterelim” diye tehdit ettiği aktarıldı.

Sosyal medya kullanıcı İbrahim Yavuz yaşananların sosyal medya hesabından anlattı.

“Silivri 5 noluda işkence var,

“10 07 2020 tarihinde Silivri Cezaevi 5 nolu C7 koğuşunun Kapalı Görüşü bitiminde Haktan isimli ceza infaz memuru Tunahan Kurt isimli tutuklunun boğazını sıkarak kafasını duvara vurup kameraların olmadığı odaya doğru zorla götürüyor o sırada bunu ++

gören Kapalı görüşten çıkmış olan diğer tutuklular sesi duyarak olayın olduğu yere doğru kafalarını çevirip baktıklarında baş memur Yalçın tarafından arkadaşınıza ne olduğunu merak eden varsa gelsin ona da gösterelim şeklinde tehdit ediyor.

Cezaevi müdürüne aktarılan bu olayla ilgili mahkumlardan gelen onlarca dilekçeye rağmen ustu kapatılarak idari tahkikat bile başlatılamıyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin