Sezgin Tanrıkulu: ”KHK’larla bu adaletsiz düzeni yaratanları lanetliyorum”

CHP İstanbul Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu psikoloji bozulduğu için canına kıyan 16 yaşındaki Bahadır Odabaşı’nın ölümü götüren düzeni oluşturulanları lanetlediğini kaydetti.

Diyarbakır’da 16 yaşındaki Bahadır Odabaşı, 15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edildikten sonra 4 yıl önce tutuklanarak Elâzığ Cezaevi’ne gönderilen öğretmen olan babası Nureddin Odabaşı’nın içinde bulunduğu durum nedeniyle psikolojisi bozulduğu için intihar etmişti.

‘‘KHK’LAR ADALETİ SAĞLAMIYOR, İNSANLARI ÖLÜME MAHKÛM EDİYOR’’

Türkiye’nin çok kötü günlerden geçtiğini kaydeden CHP İstanbul Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu, babası KHK ile mağdur edilen ve cezaevine gönderilen Bahadır Odabaşı olanlara dayanamayıp yaşamına son verdi. Bahadır Odabaşı’yı konuşmamız gerekiyor. KHK’lar adaleti sağlamıyor, insanları ölüme mahkûm ediyor.’’ dedi.

‘‘BAHADIR ODABAŞI’NI İÇİNDE BULUNDUĞU YALNIZLIK VE UMUTSUZLUK KENDİSİ BUNALIMA İTTİ’’

‘Türkiye’nin insan hakları, mağduriyetler ve adalet gündemi’ni değerlendiren Sezgin Tanırıkulu şu ifadeleri kullandı: ’’Gerçekten kötü günlerden geçiyoruz, gençler yaşamlarına son veriyor. Geçen hafta tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara Elazığ’da bulunduğu koşullara isyan ederek yaşamına son vermişti. Türkiye bunu konuşmaya devam ederken babası KHK’lı öğretmen ve tutuklu olan 16 yaşında Bahadır Odabaşı’nı içinde bulunduğu yalnızlık ve umutsuzluk kendisi bunalıma itti ve yaşamına son verdi. Bütün istatistiklere göre en fazla intihar oranı gençlerde. Buradan gençlere sesleniyorum; Türkiye’nin içinde bulunduğu durum umut verici değil ama lütfen umutsuz olmayın, birçok badire atlattık. Yaşamınızda vazgeçmeyin. Önümüzde gerçekten güzel günler güzel bir gelecek var. Çocukları, gençleri, insanları ölümü sürükleyen bu adaletsiz düzeni yaratanları bir kez daha lanetliyorum.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin