Sezgin Baran Korkmaz önce ABD’ye iade edilecek

Avusturya Adalet Bakanlığı, SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın öncelikle ABD’ye iade edilmesine karar verdi. Bakanlığın kararı Wels Mahkemesi’ne ulaştıktan sonra, yargı sürecinin tamamlanacağı öğrenildi. Adalet Bakanlığı’nın kararına Korkmaz’ın itiraz hakkı bulunduğu belirtildi.

Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Murat Volkan Dülger, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye ve ABD’nin Müvekkilim Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki iade taleplerine ilişkin olarak Avusturya Adalet Bakanlığı tarafından verilecek olan kararı beklediğimizi daha önce bildirmiştik. Avusturya Adalet Bakanlığı, Müvekkilimin ABD’ye iade edilmesi yönündeki kararını verdi. Bu karara karşı Avusturya ülkesinde yargı yollarına başvurularımız devam etmektedir. Müvekkilim, konuyla ilgili olarak her nereye iade edilirse edilsin kendisini savunmaya hazır olduğunu, zira savunulmayacak herhangi bir iş ve eylem içerisinde olmadığını belirtti.” ifadelerini kullandı.

SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz önce ABD’ye iade edilecek. Wels Mahkemesi 25 Ağustos 2021 tarihinde Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iadesine karar vermişti. Mahkeme ABD’nin iade talebini ise bu yılın mart ayında kabul etti. Mahkemenin her iki ülkeye de iade kararı vermesi nedeniyle dosya Avusturya Adalet Bakanlığı’na gitti.

Bakanlığın dün verdiği karar, Korkmaz’ın öncelikle ABD’ye iade edilmesi yönünde oldu. Bakanlığın kararının Wels Mahkemesi’ne ulaştıktan sonra, Sezgin Baran Korkmaz’ın itiraz hakkı olduğu da öğrenildi. Korkmaz’ın yargı sürecinin tamamlanmasından sonra ABD’ye iade edilebileceği belirtildi.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin