Sezen Aksu’nun tepkilere cevabı olan ‘Avcı’ şarkısı 35 farklı dile çevrildi

2017’de yazdığı ”Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı şarkıda geçen sözleri nedeniyle linç kampanyasına maruz kalan sanatçı Sezen Aksu’nun cevap açıklamasında paylaştığı yeni şarkısının sözleri 35 farklı dile çevrildi.

Aksu, AKP’li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de aralarında bulunduğu kişi ve kesimlerce hedef gösterildiği süreçle ilgili olarak, “Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket.Sonuç olarak 47 yıldır yazıyorum…. Yazmaya da devam edeceğim.” demişti.

Ünlü şarkıcı, besteci ve şarkı sözü yazarı Sezen Aksu’nun 2017 çıkışlı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’esözlerine gelen tepkilere yanıt olarak ‘Avcı’ isimli şarkıyı yazmıştı.

 

Aksu açıklamasını, resmi internet sitesi sezenaksu.com.tr’de yayımlamıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. “Sezen Türkiye’dir diyebileceğimiz bir kişi olması tabii ki önemli. Ama aynı tehdide, hedef gösterilmeye maruz bırakılan çok insan oldu bu ülkede. Camilerde, meydanlarda, her yerde. Demek istediğim şu ki, böyle olaylarda suskun kalanlar, vızıldamakla ya da ama’lı destekle yetinenler demokrasi ve demokrat olabilme konusunda bir kez daha düşünsünler, bu satırların yazarı dâhil hepimiz kendimizi bir kez daha sorgulayalım.”

    https://www.t24.com.tr/yazarlar/oya-baydar/camlica-camisi-nin-duvari-ya-da-sezen-aksu-nun-dili,33956

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin