Sevilay Yılman, Veyis Ateş’in rüşvete ilişkin ses kaydını yazdı: Şok oldum!

Mafya, gazeteciler, siyasetçiler ve işadamları arasındaki kirli ilişkiler ağı ayyuka çıktı.

Eleştirilerin odağındaki isimlerden Haber Türk yazarı Sevilay Yılman, firari işadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisinden 10 milyon euro istediğini belirttiği Haber Türk TV sunucusu Veyis Ateş’le aralarında geçen konuşmanın kaydını yazdı. Ses kaydının 12 dakikadan oluştuğunu, kendisinin yalnızca 3 dakikasını dinlediğini belirten Yılman, “Şoka girdim, inanamadım. Veyis (Korkmaz’a) diyor ki, ‘Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. (10 milyon Euro) Para, iş bitene kadar bende duracak!” ifadelerini kullanıyor.

Sevilay Yılman, ses kaydını dinledikten sonra derhal Haber Türk yönetimini aradığını söylüyor. Ancak bunu neden yazmadığını anlatmıyro. Yılman, “Duyduklarımı bire bir paylaştım kendileri ile. Ama yine de dayanamayıp üstü örtülü olsa da 10 milyon euro şantajı ima eden bir tweet attım. Ki o tweet’im de çok yerde haberleştirildi!” diyor.

Sevilay Yılman, Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine dinlettiği ses kaydını ise şöyle anlatıyor: “Veyis Ateş diyor ki özetle; “Biliyorum canın çok acıyor. Her tarafı yakıp yıkmak istiyorsun. Çıkıp her yere konuşmak istiyorsun. Yaşadıklarını anlıyorum. Hak da veriyorum sana. Sen de eşine, ailene çoluğuna, çocuğuna kavuşmak istiyorsun… Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün…”
Bunun üzerine SBK diyor ki; ”Abi ben hukuken zaten haklıyım ama yine de sen söyle nasıl olacak?”

Veyis Ateş şöyle cevap veriyor; “Önce senin samimiyetini göstermeni bekliyorlar…”
SBK ise; “Nasıl göstereceğim abi?”
Veyis; “Talep ettikleri meblağı yollayacaksın“ diyor.
SBK da; “Abi diyelim yolladım 10 milyon Euro… Peki ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o zaman?” diye soruyor…
Veyis de diyor ki o zaman: “Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak!”

YILMAN’IN YAZAMADIĞI ‘DİĞER’ TARAF KİM?

Sevilay Yılman, konuyla ilgili yazısını sosyal medyada paylaşırken ‘herşeyi yazdığını’ savunuyor. Ancak kazın ayağı öyle değil. Bir pazarlıkta iki taraf olur. Bir tarafta Sezgin Baran Korkmaz var. Rüşvete aracılık eden ise sözde ‘gazeteci’ Veyis Ateş. Peki Ateş’in aracı olduğu diğer tarafta kim var sorusu cevapsız.

Karar’dan İsmet Berkan da bu soruyu irdeliyor yazısında. Süleyman Soylu’ya işaret ediyor;
“Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz ile kimin “arasını bulmaya” çalışıyordu? Sevilay Yılman’ın dinlediği bant kaydında Veyis Ateş, SBK’ya şöyle diyor: “Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün…”

Kim bu klik ve lobi? Bütün bu ifşaatlar zincirini tetikleyen Sedat Peker’e bakacak olursanız, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan başkası değil.

Veyis Ateş’in Süleyman Soylu’ya yakın bir isim olduğu çok bilinen bir “sır.” Ancak yine de, orijinal iddialar içinde Soylu’nun adının hiç geçmediğini hatırlatmak gerek. Soylu’dan adıyla söz eden tek kişi Sedat Peker.”

Sevilay Yılman ayrıca oturduğu 1,3 milyon dolarlık villayı ve bindiğu lüks otomobili nasıl aldığını da yazmıyor yazısında. Ticaretle uğraştığı için çok para kazandığını savunuyor. Yılman’ın banka hesabında ne kadar parası olduğu da bilinmiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin