Servet Turgut’un kardeşi Tr724’e konuştu: Ağabeyim bu vahşeti hak edecek ne yaptı?

RÖPORTAJ | YAVUZ ALTUN

TR724 ÖZEL HABER – Van’ın Çatak ilçesinde gözaltına alındıktan sonra helikopterden atıldığı iddia edilen Servet Turgut’un kardeşi Naif Turgut, ağabeyinin kendi halinde bir çiftçi olduğunu, bu vahşetin peşini bırakmayacaklarını ifade etti.

Üç hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra vefat eden 7 çocuk babası Servet Turgut’un (64) kendi tarlasında elinde çuvaldızla çuval dikmeye gittiğini belirten Naif Turgut, tüm bulguların ağabeyi ile Osman Şiban’ın gözaltına alındıktan sonra helikoptere bindirildikleri, ardından da yüksekten atıldıkları yönünde olduğunu söyledi.

Kendisini gece yarısı gizli numaradan arayan bir kişinin ”Servet Turgut’u helikopterden attılar” dediğini aktaran Naif Turgut, Tr724’e özel açıklamalarda bulundu.

Şiban ve Turgut’un yaralı halde sabah saatlerinden akşam 19:30’a kadar hastaneler arasında gezdirildiğine işaret eden Naif Turgut, iki isminde adeta ölüme terk edildiğini vurgular.

Cenaze evinde taziyelerini yaşamalarına dahi  izin verilmediğini belirten Naif Turgut, ”Hayatımız boyunca barışı savunduk. benim ağabeyim terörşst değildir. Bu vahşeti hak edecek ne yapmıştır. Geçimini çşftçilikle sağlayan bir köylüdür. Mezarlığa toplu gidilmesine bile müsade etmediler. Milletvekillerimiz gelmişti. Taziye evimizde konuşma yapmamı engellediler. Biz Türk Kürt kardeşiz. Sadece eşit muamele istiyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağız. Lütfen sesimiz olun” çağrısı yaptı.

Naif Turgut, taziyeye gelen HDP’li Ömer Faruk Gergerloğlu, Hüda Kaya gibi milletvekillerinin yanısıra kendisini telefonla arayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Sezgin Tanrıkulu, Sezai Temelli’ye teşekkür etti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin