Serkan Kurtuluş: ‘Gazeteciyi öldürüp; suçu radikal İslami bir örgütün üzerine atacaklardı’

Arjantin’de İnterpol tarafından tutuklanan tetikçi çete lideri Serkan Kurtuluş, ifşaatlarına devam ediyor. Kurtuluş, gazeteci Süleyman Gençel’i bombalayıp suçu radikal İslami bir örgütün üzerine atacaklarını söyledi.

Serkan Kurtuluş ile A3 Haber’de yapılan söyleşinin önceki bölümlerinde, gazeteci Süleyman Gençel’in darp edilmesi dahil, karıştığı tüm yasadışı eylemlerin talimatını dönemin AKP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’dan nasıl aldığını, “FETÖ borsası” paralarının nasıl bölüşüldüğünü, “FETÖ borsası” davasının sanığıyken eski AKP İzmir il başkan yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un nasıl ortadan kaldırıldığını, bu emirleri kimin vermiş olabileceğini, Nükhet Hotar’ın tüm bu yapının neresinde olduğunu anlatılmıştı.

Söyleşinin son bölümüne Serkan Kurtuluş’un anlattıklarından satır başları şöyle:

“Rahip Andrew Brunson’a yönelik bir eylem yapılması yönünde üzerimde baskılar artınca, kendi isteğimle Gürcistan’a gittim. Giderken hakkımda hiçbir arama, yakalama kararı yoktu. Rahip Brunson’a yönelik eylemin ülkeye bir yararı olmayacağını, bana da zararları olacağını gördüğüm için ülkeyi terk etme kararı aldım. Pasaportsuz olarak gidebileceğim Gürcistan vardı. Gürcistan mültecilik talebimi kabul etmedi ama beni geri de göndermedi. Gürcistan’dayken Kızılhaç yetkilileri her hafta ziyaretime geldiler. Türkiye’nin beni öldürmek istediğini biliyorlardı.”

“Ahmet Kurtuluş olayı olduktan sonra, Türkiye beni öldürmek için Gürcistan’a bir ekip yolladı. Gürcistan istihbaratı bunu haber alınca uzaktan beni korumaya başladı. Bize resmen “Sizi Türkiye’ye gönderirsek BM, Kızılhaç, AİHM gibi yerlerle sorun yaşarız, göndermesek Türkiye’yle sorun yaşarız, ülkeyi terk edin” dediler. Gürcistan’ın ve Gürcü polisinin yardımıyla orayı terk ettik. Arjantin’e geldik.”

“Arjantin’de sahte pasaportla yakalanınca mültecilik başvurusunda bulundum. Kısa süre içerisinde mülteciliğimizle ilgili karar verilecek, yüzde 99 kabul edilecek. Arjantin’den mülteci pasaportu aldığımızda, Türkiye hariç dünyanın her yerine gidebileceğiz.”

‘Süleyman Gençel öldürülecek; eylem, İslami bir örgütün üzerine atılacaktı’

“Burda kalmak istemiyorum. Avrupa’nın ya da Kanada’nın daha güvenli olduğunu düşünüyorum. Ankara’da Rusya Büyükelçisi’nin nasıl öldürüldüğünü hepimiz gördük. Ben size gazeteci Süleyman Gençel’in olayından örnek vereyim. Eğer Ahmet Kurtuluş, o işadamıyla para paylaşımı konusunda sorun yaşamasaydı, biz Süleyman Gençel’e bombalı bir eylem düşünüyorduk. Radikal islami örgütlerin düzeneğine uygun bir bombalı eylem düzenlenecekti. Eylem, islami bir örgütün üzerine atılacaktı.

“Sizler bugün Nükhet Hotar’ı ve o insanları normal birer insan gibi düşünmeyin. Bunlar, iktidarın verdiği güçle iktidar sarhoşu olmuş, güç sarhoşu olmuş, firavunlaşmış gibilerdi. Emniyet ellerinde, adliye ellerinde… Süleyman Bey’in ofisinin olduğu yerde, bir tane kamera kaydı çıkmaz. İstediklerini atıyorlar, istediklerini göreve getiriyorlar, istediklerine istedikleri ifadeyi verdiriyorlar, istedikleri kamera kaydını sildiriyorlar, böyle güçlü bir yapı.”

“Rahip Brunson olayıyla ilgili elimde çok bilgi var. Bu söylediklerimle ilgili delil ve belgeleri ortaya koyamasaydım, Fox News bu haberi yapmayacaktı. Doğru söylediğime ikna olduktan sonra bu haberi yaptılar. FBI da bazı şeylere vakıf olduğu için, bu konunun üstüne gidiyorlar. Bu iddialarımın altını dolduramasaydım, havada kalırdı, Fox News haber yapmazdı, FBI da araştırmazdı.”

“Nükhet Hotar ve ekibi, gazeteci Süleyman Gençel’in elinde fotoğraf ve video olduğunu düşünüyorlardı. Bunu bulmaya çalışıyorlardı. Fotoğraf ya da video gibi bir belge olduğunu düşünüyorlardı. Nükhet Hotar’ın “Ben aileme, çevreme rezil oldum” diyerek Süleyman Gençel’e karşı çok özel bir kini vardı. Bu kini, hiçbir zaman geçmedi. Bunlar açığa çıktıktan sonra artık bir şey yapmaya cesaret edeceğini düşünmüyorum.”

“Eğer o dönem o işadamıyla para bölüşümü konusunda ters düşmeselerdi, Süleyman Gençel’e karşı (bombalı eylem) gerçekleşecekti. Bu eylemden sonra Süleyman Bey ölür müydü yaşar mıydı bilmiyorum ama çok büyük bir eylem olacaktı. Bunun kararını çok rahat alabilen, bunun altyapısını terörle mücadele, istihbarat şube müdürleriyle oturup tasarlayabilen bir örgüt hakkında konuşuyoruz.”

“Zaman içerisinde bu insanların daha ne emirler verdiklerini kanıtladığımda, olayları anlamanıza yardımcı olacak. Bunlar sadece bu anlattığım emirleri vermediler, bunlar birçok kişini kanının akmasının emirlerini verdiler, ben o kadar söylüyorum.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin