Serhat Albayrak’tan Turkuvaz Grubu tanımı: Yalakalık ve yandaşlıkta zirve

Berat Albayrak’a ait olduğu ileri sürülen maillerde akil adamlar heyetinin oluşturulması süreci ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Ülke yönetimi ile ilgili bir çok meselede olduğu gibi Erdoğan Ailesinin akil adamlar listesini aralarında görüştükleri görülüyor.

Turkuvaz Grubun patronu Serhat Albayrak Mustafa Varank’a Sabah grubundan kimsenin olmamasını sitem ediyor.  Bu sitemini “yalakalık  ve yandaşlıkta zirve yapan Turkuvaz grubundan bir tane bile akil adam çağırmamanızın hikmeti ne ola ki?” sözleri ile dile getiriyor

ÖZKÖK, EMİN ÇÖLAŞAN’I İSTEMİŞ

Bunun üzerine Esra Albayrak da mevcut isimleri görünce Haşmet Babaoğlu, Hasan Bülent Kahraman, nihat hatipoğlu, şükrü hanioğlu, süleyman yaşar gibi isimlerinde yer alması gerektiğini paylaşıyor.

Varank, Mehmet Barlas’ın kabul etmediği bilgisini verirken, Ertuğrul Özkök’ün ancak Emin Çölaşan olursa kabul edeceğini yazıyor.

O ZAMAN NİYE AKİL ADAM OLUYOR?

Hilal Kaplan’ın zamanında tepki çeken bayrak yazının tartışıldığı mail grubunda Sümeyye Erdoğan ve Şule Albayrak Kaplan’a destek verirken, Varank,  Hilal Kaplan’ı ferasetsizlikle suçluyor ve yazısını gereksiz buluyor. Berat Albayrak da “Gereksiz tartismaların insanlarını niye akil adam yapiyonuz” o zaman diyerek Varank’a cevap veriyor.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin