Şenol Güneş’ten Yiğit Bulut’a sert tepki: Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Milli Takım’ın küme düşmesinin ardından sosyal medya hesabından “Milyonluk transferler, yaşanan şımarık hayatlar, vergisi kaçırılan transfer paraları, vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri.” diye yazmıştı.

UEFA Uluslar Ligi’nde grubu sonuncu sırada tamamlayarak C Ligi’ne düşen A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın mensuplarıyla video konferans ile bir araya geldi.

“Birinciliği düşünürken sonuncu olduk. Küme düştük. Almanya 6 yedi diye yok mu oldu? Biz Almanya değiliz ama sürdürülebilir bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz.” diyen Güneş şöyle konuştu:

“Başarısızlık benim suçum, benim sorumluluğum. Maaşımla ilgili yalan haberler yapıyorlar. Amaçları tozu dumana katmak, karalamak. Beni kimse paspas yapamaz. Ayağımız takıldı, yere düştük. Ayağa kalkacağız, yeniden koşacağız. Bugün dünden iyi olduğu zaman, yarın da bugünden iyi olduğu zaman Türkiye’nin geleceği aydınlıktır.”

Milli Takımın küme düşmesini eleştiren Yiğit Bulut’a cevap veren Şenol Güneş, “Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor. Ben para çalmadım ki.” dedi.

Yıllık 3.2 milyon Euro maaş almasına tepki gösterilmesine de cevap veren Şenol Güneş, “Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor. Ben para çalmadım ki! Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum. Beni kimse paspas yapamaz” ifadelerini kullandı.

Güneş’in “Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor” sözleri Yiğit Bulut’un sosyal medya paylaşımına cevap olarak değerlendirildi.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin