Şener Şen: Demokrasi yönetimi övmekten ibaret değildir

Sinema ve tiyatro oyuncusu Şener Şen, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmalara ilişkin konuştu. Hürriyet gazetesinden Güliz Arslan’a bir röportaj veren Şen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Demokrasilerde bunlar hiç hoş şeyler değil. Neden? Demokrasilerde bütün yöneticiler eleştiriye hazırlıklı olmalı. Demokrasi yönetimi övmekten ibaret değildir” dedi.

ELEŞTİRENLER DE DEMOKRASİ ORTAMINA ZARAR VERMEMELİ

Şen şu ifadeleri kullandı:

“Demokrasilerde bunlar hoş şeyler değil. Neden? Demokrasilerde bütün yöneticiler eleştiriye hazırlıklı olmalı. Ama eleştirenler de eleştirilerini demokrasi ortamına zarar vermeyecek biçimde yapmalılar. Demokrasi, yönetimi övmekten ibaret değildir. Silahlanıp sokağa dökülmedikçe her insan düşüncesini rahatlıkla söyleyebilmeli. Siyasiler de bunu hazmetmeli. Madem demokrasiyle yönetiliyoruz. Onun renkliliğine, çok çeşitliliğine siyasilerin hazırlıklı olması lazım, bunu sindirmeleri lazım.”

ERDOĞAN TALİMATIYLA GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, Uğur Dündar’ın yapımcısı olduğu Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında açıklamalarından sonra haklarında soruşturma açılıp gözaltına alınmıştı. Gözaltı öncesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan iki isme işaret ederek, yargıya talimat vermişti. İki sanatçı yurtdışı yasağı ve adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin