Senanur Özcerit: Onların içeride kalması beni yaralıyor

Hizmet Hareketi’ne yönelik Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen operasyonda 9 üniversite öğrencisi tutuklandı.

Aralarında KHK ile işinden atıldıktan sonra tutuklanan ve kanser hastalığından hayatını kaybeden Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit’in kızı ve eşinin de bulunduğu 18 kişi geçen hafta gözaltına alınmıştı. Özcerit’in eşi ve kızı Senanur Özcerit serbest bırakılmıştı. Fakat aynı operasyonda gözaltına alınan 9 üniversite öğrencisi tutuklandı.

Bu konuda açıklama yapan Senanur Özcerit, “Benim dışarıda olmam, onların içeride olması çok yaralıyor beni. Suçlamalar tamamen birbirleriyle olan iletişim..” sözleri ile değerlendirdi. Özcerit, kendileriyle ilgili yapılan terörist suçlamasının kırıcı olduğunu söyledi.

Sosyal medyada bu öğrenciler için hashtag’iyle kampanya başlatıldı.

Gergerlioğlu: Finallere giremeyecek ve mezun olamayacak

Konuyla ilgili açıklama yapan HDP milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Senanur serbest ama Senagül Gönül vd. bircok ögrenci tutuklandı. Itirafçı ol demişler ‘Yapmadığım ve bilmediğim birilerinin itirafçısı olamam’ demiş. Sakarya üniversitesi matematik öğretmenliği 4.sınıf öğrencisiydi, finallere giremeyecek ve mezun olamayacak..!” dedi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin