3 Furkan Vakfı gönüllüsü tutuklandı, Semra Kuytul ve kızı serbest

Osmaniye’de önceki gün gözaltına alınan Semra Kuytul ve kızı 19 yaşındaki Meryem Kuytul için savcılık tutuklama istedi. Mahkeme üç kişi hakkında tutuklama kararı verdi. Semra Kuytul ve kızı ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Önceki gün 30 Furkan Vakfı gönüllüsü gözaltına alınmış, 22’si savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul, 9 Mayıs’ta tutuklanmış, 1 gün sonra ise Patnos Cezaevi’ne sürgüne gönderilmişti.

Semra Kuytul, avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajda, “Zalimin zulmüne boyun eğmedik, Allah’ın hükmüne teslimiz. Kalbimiz son derece müsterih.” ifadelerini kullandı.

Osmaniye’de önceki gün Kur’an Okuma Evi’nin mühürlenmemesi için binanın önünde nöbet tutan Furkan Harekâtı gönüllüleri onlarca polis tarafından darp edilerek gözaltın alındı. Gözaltına alınanların arasında Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul ve kızı Meryem Kuytul da vardı.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Semra Kuytul ve Furkan Hareketi mensuplarının avukatlarıyla görüşmesine izin verilmedi. 30 kişiden 22’si savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Aralarında Semra Kuytul ve kızının da olduğu 8 kişi için ise tutuklama talep edildi. Mahkeme 3 kişi hakkında tutuklama kararı verdi.

Semra Kuytul ve kızı serbest bırakıldı. Semra Kuytul, “Allah’ın yardımı ve rahmetiyle bir tuzaktan daha kurtulduk çok şükür… Gözaltında olduğum sıralarda gerek sosyal medyadan gerek Osmaniye’ye gelerek destek verenlerin hepsine teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.. Tutuklanan üç kardeşimiz için hukuki mücadelemize devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Boyle bir konjenkturde
  Herbiri guclu bir heykel gibi kalabilmek
  Egilmeden bukulmeden gercegi haykirabilmek
  Zalimin yuzene
  Her babayigidin harci degil…

  Alpaslan Kuytul Hocaefendi ve ailesi basta olmakla sevenlerinj ve takipcilerini tebrik ediyorum.

  Mutlaka onlari da bozmak ve dagitmak icin binbir duzen kuruyorlardir.

  Allah yardimcilari olsun. Dogruda sebat ettirsin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin