Selvi’den operasyon yorumu: ‘Harekat motive etti… Artık AK Parti’yi konuşmuyorlar’

AKP hükümeti Suriye’nin kuzeyine yönelik harekatı çarşamba günü akşam saatlerinde başlattı. Harekat başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkenin tepkisini çekti.

Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye yönelik herhangi bir saldırı ve tehdit olmadığı halde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin harekata zorlanması ve savaşa sürüklenmesi de AKP’yi kurtarma harekatı olarak görülüyordu.

Özellikle iç siyasette tıkanan AKP’ye yönelik eleştiriler artmış, ekonomideki tıkanıklık sandıkta karşılık bulmaya başlamıştı. Yeni partilerin de devreye girmesiyle AKP bölünme tehdidiyle karşı karşıya kalmıştı.

Tüm bu tıkanıklığın içerisinde savaşa girilmesi de ekonomideki kötü gidişat, zamlarla ilgili tartışmaların ve AKP’deki muhaliflerin seslerini kısacağı yorumları yapılıyordu.

AKP’li yazar Abdulkadir Selvi ise yazısında dikkat çeken ifadelere yer verdi. Selvi, harekat başladığı sırada meclisteki ve AKP sıralarındaki havayı aktardığı yazısında şu yorumu yaptı:

“Suriye operasyonu AK Parti milletvekillerinin müthiş motive etmiş durumda. Yürüyüşleri değişmiş. Önceden bir araya geldiklerinde AK Parti’yi konuşurlardı. Dün kuliste kulak kabarttım, o psikolojiyi üzerlerinden atmışlar, operasyonu tartışıyorlardı.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin