‘Selçuk Mızraklı teröristse; en baş terörist Cemil Çicek ve onun partisinin genel başkanıdır’

Gazeteci Erkam Tufan Aytav’ın YouTube kanalındaki programının konuğu Diyarbakır eski Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş oldu. Demirbaş geçtiğimiz günlerde terör örgütü üyeliği’ iddiasıyla 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan, daha önce de açığa alınıp yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı hakkında konuştu.

Mızraklı’nın insan hayatını kurtardığı, doktorluk mesleğini yerine getirdiği için ceza aldığını söyleyen Abdullah Demirbaş, “Şunu demek istediler siz insan kurtarıyorsanız, biz de böyle yaparız. İtirafçı sanık ile bu insan hemen tutuklandı ve 9 yıl 4 ay 15 gün ceza verdiler. Doktor hastanın kimliğini sormaz. Seçildikten sonra bunlar gündeme getirilerek seçilmiş bir insan görevden alındı, hapse atıldı.” şeklinde konuştu.

Mızraklı’nın şahsında tüm seçilmiş insanlara mesaj verildiğini söyleyen Demirbaş, “Siz seçilseniz de biz sizi yok edeceğiz. Herkesi yok etme matığı var. Tek parti, tek düşünce. Bunun anlamı diktatörlük. ‘Teslim olacaksınız yoksa böyle olur.’ diyorlar.” dedi.

Mızraklı’ya suçlama gerekçelerinde biri olarak gösterilen Demokratik Toplum Kongresi’nde yer aldığı iddiasına ilişken ise Demirbaş, “Suçladıkları sivil toplum kuruluşuna bizzat dömenin TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ‘Yeni Anayasa Hazırlıklarına yönelik görüş ve önerileri bekliyoruz’ diye mesaj gönderdi ve görüş istedi. O zaman en baş terörist Cemil Çicek ve onun temsil ettiği partinin genel başkanıdır” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin