Selahattin Demirtaş’ın mektuplarına sansür!

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mektuplarının cezaevi idaresi tarafından sansürlendiği ortaya çıktı.

Kasım 2016 yılından beri Edirne Cezaevi’nde tutulan Selahattin Demirtaş’ın mektuplarının sansürlendiğini açıklayan eşi Başak Demirtaş, Adalet Bakanlığı’na “Sırada ne var?” diye sordu. Başak Demirtaş’ın sorularını Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Twitter hesaplarını ekleyerek sorması dikkat çekti.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ailesine gönderdiği mektuplar idare tarafından sansürlendiği belirten Başak Demirtaş sansürlenen mektup sayfalarını sosyal medyadan paylaştı. Başak Demirtaş, “Yüz yüze görüş kaldırıldı. Görüntülü görüşme imkânı sağlanmadı. Şimdi de sansür. Sırada ne var?” diye sordu.

Başak Demirtaş’ın paylaştığı fotoğraflarda sansürlenen sayfaların üzerinde, “2020/208 Disiplin Kurulu” ifadesi yer aldı. Bu sayfaların sansürden kurtulan bölümlerinde ise Selahattin Demirtaş’ın, “Fotoğraflarda sizi iyi gördüm ama bunlar 10 gün önceki fotolar. Umarım hep iyisinizdir. Biz de iyiyiz, bildiğiniz şeyler” ve “Şimdilik sağlık zamanı, şu salgın, milleti iyice perişan etmeden sonlansa herkes rahat bir nefes alacak.” ifadeleri yer aldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin