Şehit annesi Havva Uludağ: ‘‘Bir daha evlat acısı yaşamak istemiyorum, öğretmen oğlumu cezaevinden çıkartın”

Tunceli’nin Hozat ilçesinde 1996 yılında PKK tarafından şehit edilen Astsubay Veli Uludağ’ın annesi Havva Uludağ, koronavirüs salgını sebebiyle 2 yıldır cezaevinde tutuklu bulunan öğretmen oğlu Mutlu Uludağ’ın serbest bırakılmasını istedi. Anne Havva, ‘‘Bir daha evlat acısı yaşamak istemiyorum buna dayanamam.’’ dedi.

Dünyada binlerce insanın ölümüne sebep olan koronavirüsün cezaevlerine sıçramasından endişe duyan şehit annesi Havva Uludağ sosyal medyadan yetkililere çağrıda bulundu.


KHK ile görevden uzaklaştırıldıktan sonra 2 yıl önce tutuklanan öğretmen oğlunun cezaevinde virüsten ölmesini istemeyen anne Havva Uludağ yetkililere şöyle seslendi:

‘‘Ben 23 senedir oğlumun gözyaşını döküyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızdan rica ediyorum. Benim diğer oğlum öğretmen 2 senedir hapiste. 3 tane çocuğu var. Öksüz gibi kalıyor. Oğlumun hapisten çıkmasını istiyorum. Babası astım hastası ben tansiyon hastasıyım. Bize bir şey olsa yanımızda kabre koyacak kimsemiz yok. 23 senedir bir şey istemedim. Çocuğumu serbest bırakın, bu hastalık yüzünden canı tehlikede. Bir daha evlat acısı yaşamak istemiyorum buna dayanamam. Cumhurbaşkanımızdan, bakanlarımızdan hepsinde rica ediyorum. Tez zamanda kuzumun da çıkmasını istiyorum.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin