Sedat Peker’in avukatı: ‘Kırmızı bültenin kapsamı genişletildi, bir şeyler değişiyor’

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Interpol tarafından sadece ‘savunması alınmak üzere’ çıkarılan kırmızı bültenin, ‘tüm dünyada aranıyor’ biçiminde kapsamının genişletildiğini duyurdu.

Peker’in avukatı Ersan Barkın, müvekkili için çıkarılan kırmızı bültenin kapsamının genişletildiğini sosyal medyadan duyurdu

Barkın Twitter hesabından yaptığı  paylaşımda, “Sayın Sedat Peker hakkında, Anadolu 16.ACM ve Bursa 5.ACM’nin talebiyle Interpol tarafından sadece “savunması alınmak üzere” çıkarılan kırmızı bültenin, “tüm dünyada aranıyor” biçiminde kapsamının genişletildiğini öğrendim bugün. Belli ki bir şeyler değişiyor…” ifadelerini kullandı.

“EMRE OLUR, PEKER’İN KARA KUTUSU DEĞİL”

Peker’in ‘basın danışmanı’ olarak bilinen Emre Olur’un tutuklanmasıyla ilgili Barkın şu ifadeleri kullandı:

”Sedat Peker’in yanında 7 ay, kendi ifadesinde de belirttiği gibi, çay ikramı, telefonlara yanıt vermek gibi görevlerde bulunan Emre Olur; Peker’in “kara kutusu”, “sağ kolu”,”basın danışmanı” diye getiriliyor ve basın mensupları başta olmak üzere korku iklimi yaratılmaya çalışılıyor. Kimseyle bilgi paylaşmamasıyla ünlü Sedat Peker’in kara kutusunun olamayacağını bilenler de bu koroya katılıyor. Kendisine basın danışmanı belirlemek istese, birkaç TV kanalında yaptığı programlar dışında basınla ilgisi olmayan kişiyi mi kendine danışman seçer diye de kimse sormuyor.”

“SON 15 GÜNDÜR NELER OLUYOR, NE DEĞİŞTİ?”

Sahiden son 15 gündür neler oluyor? Ne oldu, ülkede ve dünyada ne değişti?. Kırmızı bülten, Emre Olur’un gözaltına alınması, yaşanan cinayet, Sedat Peker hakkında alınan yeni yakalama kararı… 17 yıllık avukatım, memleket halini yıllardır takip ederim. Ben anlayamıyorum.

Dosyada 20’den fazla tutuklu varken sadece savunmasını almaktan ibaret kırmızı bültenin, tüm tutukluların tahliyesi sonrasında Interpool tarafından uluslararası yakalamaya dönüştüğünü göz önüne aldığımda “üst akıl” filan demekten başka aklıma bir şey gelmiyor.”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin