Sedat Peker’e verilen ‘hayırsever’ ödülün reddeden Milliyet’e cevap: Tepkilerden korkup köşeye sıkıştınız

Sedat Peker’e “En hayırsever işadamı” ödülünü veren “Şehrin En İyileri” ödülleriyle ilişkisi olmadığını açıklayan Milliyet yönetimi yalanlandı. Sedat Peker’in de ödül aldığı Şehrin En İyileri ödüllerini Milliyet’in reddeden açıklaması sonrası yeni bir açıklama geldi.

Ödülü veren 2K Medya’nın sahibi Kaan Şimşek, Milliyet’in iddiasını yalanladı. Şimşek, açıklamasında, “Şehrin En İyileri eki 8 aydır Milliyet Gazetesi’nin Eki olarak, gazeteyle birlikte dağıtılmaktır! Nasıl bir mantıkla yılların gazetesi olan Milliyet Gazetesi ‘Şehrin En İyileri Ödül Töreni’nden haberimiz yoktur!’ gibi bir açıklama yapabildi? 22 Mayıs’ta ödül töreninin ilanını Milliyet Cadde’de, Milliyet Sanat’ta ve Şehrin En İyileri ekinde siz basmadınız mı” ifadelerini kullandı.

‘Vebalini ağır ödeyeceksiniz’

Açıklamanın devamında, “O gecenin basın sponsoru olduğunuza dair tarafımıza yollamış olduğunuz antentli belgeleri, aramızdaki Demirören Medya uzantılı maillerdeki kurumsal yazışmaları da mı kendi kendimize uydurduk? Sedat Peker’in ‘En hayırsever iş adamı’ ödülünü almasından dolayı oluşan tepkilerden korkup köşeye sıkıştığınız için gerçeklerin ortaya çıkmasını istemiyorsunuz. Bu ödül törenini 2K Medya Yönetimi olarak biz gerçekleştirdik! Milliyet sadece basın sponsorumuzdu ve tabii ki ödül töreninden aylar öncesinden haberleri vardı! Haksızlıklarınızın ve yaşattıklarınızın vebalini yargı önünde ağır ödeyeceksiniz!” denildi.

Milliyet yaptığı açıklamada, “Adı geçen organizasyona/ödül törenine sponsor olmadığımızı, herhangi bir ilgimizin bulunmadığını bildiririz. Söz konusu törenin ödül sahiplerini tebrik eder, organizasyonu gerçekleştiren 2K Media (Best Mekan Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.) ile ilgili olarak da yasal müracaatlarımızı başlatmış bulunduğumuzu bildiririz” demişti.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin