Sedat Peker’den aylar sonra ilk paylaşım

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ‘sosyal medya kısıtlaması’ getirdiği organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 5 aradan sonra ilk kez Twitter hesabından Alevilik ile ilgili paylaşımları retweetledi.

‘Suç örgütü liderliği’ suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yasağı nedeniyle uzun süredir sosyal medyayı kullanamıyordu. Sedat Peker, uzun bir aradan sonra ilk defa Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan ve ‘sosyal medya araçlarını kullanması kısıtlanan’ Peker’e konan yasağın ‘esnetileceği’, hatta seçim öncesi ‘konuşmaya hazırlandığı’ iddia edilmişti.

Peker Twitter hesabından, Alevilere yönelik ayrımcı söylemleri kınayan iki Twitter kullanıcısının “Aslan olarak 1 gün yaşamak, koyun olarak 1000 yıl yaşamaktan iyidir.’’ ile ‘‘Kendi fantezilerini Alevilere iftira atarak dile getirenler… Kendi pisliginizde boğulun inşallah.” ifadeleriyle atılan tweetleri paylaştı.

Yayınladığı videolar ve attığı tweetler ile AKP rejiminin kirli çamaşırlarını ortaya saçan Sedat Peker hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, Adalet Bakanlığı Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye iadesi amacıyla geçici tutuklanmasını talep etmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin