Sedat Peker: ‘Silivri’deyken Tayyip Abi Ceza Tevkifevleri Genel Müdürü’nü yanıma yollamıştı’

Sedat Peker, Silivri Cezaevi’nde kaldığı süreçte insan hakları ihlalleri olup olmadığının araştırmasını yapmak için CHP’li vekillerin kendisini ziyaret etmesinin gündeme getirilmesi üzerine açıklama yaptı. Peker, CHP’li vekillerin ziyaretine gelen tepkilerin ‘Ak Partili troller’den geldiğini belirterek Silivri Cezaevi’nde yatarken Ceza Tevkifevleri Genel Müdürü’nün de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kendisini ziyaret ettiğini aktardı.

Peker, Twitter üzerinden “Chp grup başkanvekili Özgür Özel ve chp milletvekili Veli Ağbaba tüm ergenekon ve balyoz davası sanıklarıyla görüşürken şansımla da görüştüler ( cezaevindeki mahkumların insan hakları ihlalleri varmı diye ). Ne bir eksik ne bir fazla” paylaşımına ilişkin olarak yeni bir açıklama yaptı.

Peker daha sonra, “Bu da bir şey mi? Silivri Cezaevinde yatarken ceza tevkifevleri genel müdürü beni koğuşumda ziyaret etti. Baş başa görüştük. Bu cumhuriyet tarihinde hiç olmamıştır. Ceza tevkifevleri genel müdürünü de TAYYİP AĞABEY yanıma yollamıştı. Bence bu daha iyi gündem olacak bir şey” diye yazdı.

Peker “görüşme yaparken cezaevi savcıları, müdürleri dışarıda bekliyorlardı. Ne kadar enteresan değil mi?” diye de sordu.

Peker’in paylaşımları şöyle:

“Ak Partili troller CHP milletvekili Özgür Özer ve Veli Ağbaba’nın beni cezaevinde ziyaret etmesini gündem yapıp kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Şahsımı MHP milletvekilleri de ziyaret etti.

“Bu da bir şey mi? Silivri Cezaevinde yatarken ceza tevkifevleri genel müdürü beni koğuşumda ziyaret etti. Baş başa görüştük. Bu cumhuriyet tarihinde hiç olmamıştır. Ceza tevkifevleri genel müdürünü de TAYYİP AĞABEY yanıma yollamıştı. Bence bu daha iyi gündem olacak bir şey.

“Kamera kayıtları yerindedir. Bakılıp görülebilir. Sayın ceza tevkifevleri genel müdürüyle (çok önemli bir adam) koğuşumda baş başa görüşme yaparken cezaevi savcıları, müdürleri dışarıda bekliyorlardı. Ne kadar enteresan değil mi?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin