Sedat Peker notları arasına ‘Suriye’ye giden silahları’ yazdı: Mesaj Erdoğan’a mı?

Sedat Peker’in açıklamaları dikat çekmeye devam ediyor. YouTube’dan konuşmaya devam eden Peker, not kağıdındaki ‘Suriye giden silahlar’ başlığı dikkat çekiyor.

Peker, notları arasında Serdar Ekşi diye birini de şahit gösteriyor. Organize suç örgütü liderinin AKP iktidarı tarafından Suriye’ye silah gönderilme meselesinde kullanıldığı belirtiliyor. Peker’in bu yolla AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da direk mesaj verdiği belirtiliyor.

İşte o not;

Sedat Peker, 2018-2019’d Suriye’ye büyük bir reklamla gönderdiği ve Özgür Suriye Ordusu’na gittiği belirtilen çelik yelek ve arazi araçları ile gündeme gelmişti.

İçişleri Bakanlığı yeni anlamış: “Organize suça yönelik faaliyetleri tespit edilmiştir”

Erdoğan, Peker ile bir programda böyle samimi görüntü vermişti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer siyasetçi ile mafya el le tutuşursa, bunlar bir araya gelip de kendi sorunlarını bir şekliyle mafya aracılığıyla Türkiye farklı bir sürecin içine evrilmiş olur. Yaşadığımız tablo da maalesef budur” dedi.

Kılıçdaroğlu’na cevap veren içişleri Bakanı Süleyman Soylu ise ‘mafyayı çökerttiklerini’ iddia ederek, “Hakkında Kırmızı Bülten talep edilen organize suç çetesi sözde yöneticisi S.P., dönem dönem çeşitli iletişim mecraları aracılığıyla ‘iş insanıyım, bu işlerden çekildim’ demesine rağmen, yine organize suça yönelik faaliyetleri tespit edilmiştir. Konu adliyeye sevk edilmiş ve neticesinde bu süreç, operasyona dönüştürülmüştür. Anılan kişinin, yurt dışından sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlardaki iftira ve ithamları, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz üzerine yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle, anılan kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır” açıklaması dikkat çekti.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması şöyle;

“15 Temmuz sonrasında 1738 operasyon yapılmış, 22 bin 636 şüpheli gözaltına alınmış, 8414’ü tutuklanmış; 31 ulusal düzeyde, 13 bölgesel düzeyde ve 304’ü de yerel düzeyde olmak üzere toplam 348 organize suç örgütü çökertilmiştir. Hakkında Kırmızı Bülten talep edilen organize suç çetesi sözde yöneticisi S.P., dönem dönem çeşitli iletişim mecraları aracılığıyla ‘iş insanıyım, bu işlerden çekildim’ demesine rağmen, yine organize suça yönelik faaliyetleri tespit edilmiştir. Konu adliyeye sevk edilmiş ve neticesinde bu süreç, operasyona dönüştürülmüştür. Anılan kişinin, yurt dışından sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlardaki iftira ve ithamları, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz üzerine yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle, anılan kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır. Güvenlik güçlerimiz, bugüne kadar yaptığı gibi bundan sonra da halkımızın huzurunu bozacak tüm suç örgütleriyle mücadelesini, bu yapılar hareket edemeyecek duruma gelinceye kadar sürdürecektir. Ayrıca 15 Temmuz’dan sonra art arda yapılan operasyonlarla büyük darbe vurduğumuz organize suç örgütlerinin son kalıntılarını da 2021 yılında tamamen bitirme kararlılığında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin