‘Seçmen kaydırma işini Mevlüt Uysal yaptı’

AKP’nin Büyükçekmece’de sahte seçmen iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunan CHP’li Özgür Karabat, Twitter hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karabat, “Seçmen kaydırma işini Mevlüt Uysal yaptı” ifadelerini kullandı. Yerel seçimlerde Büyükçekmece’de sahte seçmen bulunduğu iddiasının ardından bir iddia da CHP’li Özgür Karabat’tan geldi.

Karabat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Seçmen kaydırma işini Mevlüt Uysal yaptı” ifadelerini kullandı.

Özgür Karabat’ın iddiaları şöyle:

Kamuoyunda #Büyükçekmece üzerinden İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi için algı yaratılmaya çalışıyor. Kanunen seçmen listeleri Ocak ayında kesinleştiği için bunlara artık itiraz edilmesinin hiçbir hukuki temeli yok.Büyükçekmece’de olan seçmen hareketlerinde dikkat çeken hareketler ve isimler söz konusu.

Mesela #Büyükçekmece’ye Fatih’ten ve Başakşehir’den gelen seçmenler söz konusu. Bu seçmenler arasında AKP’ye yakın isimler var. Seçmen listelerinin askıya çıktığı 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece seçmen listelerine Nurettin Ertemel, Hüseyin Sevim ve Kaan Şahin gibi isimler eklendi. Bu isimler geçmişte Mevlüt Uysal’ın da yönetimin de yer aldığı Sıcak Yuva Vakfı’nın hala yönetiminde bulunan isimler!

Bu isimler Mevlüt Uysal Başakşehir Belediye Başkanı iken biri belediye başkan yardımcısı, diğeri Başakşehir Spor Yönetim Kurulu Üyesi, diğeri de Fatih’te Kızılay Yönetim Kurulu üyesi. İsimlere internetten araştırıldığında rahatlıkla bu bilgi teyit edilebilir.Mevlüt Uysal’a bu kadar yakın olan isimler, ne hikmetse 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece’de aynı adrese taşınmışlar.

Söz konusu adreste kayıtlı 11 seçmen görünüyor!Birisi Bakırköy’den, biri Başakşehir’den diğeri de Fatih’ten gelmiş görünüyor. Bizlerin seçmen hareketlerini takip etmeyeceğimizi düşünmüş olacaklar ki aynı adrese böylesi isimleri yığmakta sakınca görmemişler.
“Kişi, kendinden bilir işi” diye bir söz var. CHP’yi seçmen taşımakla itham edenlerin neden bu kadar gürültü çıkardıkları daha iyi anlaşılıyor .”

Akşam saatlerinde de mesajlarına devam eden Özgür Karabat ilginç bilgiler paylaştı:

“MEVLÜT UYSAL’IN İCRAATLERI

Görevden alınan #İstanbul BB Başkanı yerine atanan Mevlüt Uysal, soyadından insanların hangi partiye oy vereceğini biliyor; ama aday olduğu bölgede kendi seçmenine dahi sahip çıkamadığını itiraf ediyor!

#AKP’nin 31 Mart seçimlerinde #Büyükçekmece belediye başkan adayı gösterdiği Mevlüt Uysal’ın oy kaydırma operasyonlarını delilleriyle, belgeleriyle ortaya koyduk.
YSK verileri de söylediklerimizi doğruluyor!

AKP’li Uysal’a yakın seçmenlerin Büyükçekmece’ye kaydırıldığını YSK kayıtları belgeliyor
– Nurettin Ertemel: Mevlüt Uysal’ın eski yardımcısı, Büyükşehir’de mesai arkadaşı
– Hüseyin Sevim: Mevlüt Uysal’ın da yöneticisi olduğu Sıcak Yuva Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi
Abdullah Yasin Durmuş: Hem Başakşehir Belediyesi’nde hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel kaleminde Mevlüt Uysal’ın mesai arkadaşları.

– Kağan Şahin: Başakşehir AKP Belediye Meclis Üyesi, Belediye Özel Kaleminden Uysal’ın mesai arkadaşlarından

UYSAL SOYADLI 22 ANTALYALI BÜYÜKÇEKMECEYE

Bunların dışında;
Ertemel soyadlı 20’yi aşkın kişinin 4 Ocaktan sonra seçmen listelerine girdiği görülüyor.
22 Uysal soyadlı Antalyalı ve Alanyalı çok sayıda ismin İstanbul’un Fatih, Başakşehir ve Bakırköy gibi ilçelerden Büyükçekmece’ye kaydırıldığını da tespit ettik.

Yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Yaman soyadlı birinin de çok sayıda akrabasının yine Büyükçekmece’ye kaydırıldığı görülüyor.AKP’nin Başakşehir ve Fatih’teki üyelerinden kimi isimlerin Büyükçekmece’ye seçmen olarak kaydırıldığı da görülüyor.

Sadece 4 Ocak 2019 tarihinde Fatih’ten 182, Başakşehir 231 kişinin Büyükçekmece’ye seçmen olarak kaydırıldığı YSK kayıtlarında açıkça görülüyor

Mevlüt Uysal, önce sırtındaki kambura baksın sonra başkalarını suçlasın.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin