Seçimden sonra savaş vadettiler: Hedef, Suriye ve Kandil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimden sonra ilk işin Suriye meselesini sahada çözmek olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da “Bu seçimden sonra Kandil’i yerinde bırakmayacağız. Arkasında Amerika da olsa, kim olursa olsun.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kağıthane mitinginde yaptığı konuşmada, 17 yıl önce yüzde 20’si yerli olan savunma sanayisinde bu oranın şimdi yüzde 68’e çakarıldığıı belirtti.

“Afrin ve Zeytin dalı operasyonu başarılı oldu” 

Artık Amerika’dan insansız hava aracı almadıklarını belirten Erdoğan, “Silahlı insansız hava aracını kendimiz üretiyoruz. İşte onun için bu teröristler artık Kandil’de bile kaçacak delik arıyorlar. Daha güçlüyüz. Bunun için işte Zeytin Dalı ve Afrin operasyonlarını başarılı yaptık.” diye konuştu.

Erdoğan, ardından Suriye meselesine değinerek şunları ifade etti: “Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil sahada mutlaka çözeceğiz. Bu milletin ekmeğine aşına işine göz dikenleri asla affetmeyeceğiz.”

“PKK ile mücadele tarihin en güçlü seviyesinde”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesini ziyaretinde konuştu. PKK ile mücadelede, tarihin en güçlü seviyesinde olduklarını belirten Soylu şöyle devam etti:

“PKK, bütün suç türlerinde faaliyet gösteren bir örgüt olduğu için, trafikte arttırdığımız yol kontrolleri dahil ortaya koyduğumuz bütün çalışmaların, bu örgütün bitirilmesi noktasında çok ciddi katkıları oldu. Bu seçimden sonra Kandil’i de yerinde bırakmayacağız. Arkasında Amerika da olsa, kim olursa olsun.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin