Seçim skandalının müsebbibi AA Müdürü Kazancı; Erdoğan’ın başdanışmanı, AKP gençlik kolları kurucusu

İstanbul’daki seçim sonuçlarını saatlerce girmeyen Anadolu Ajansının başında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çok yakından tanıdığı eski başdanışmanı olan bir isim görev yapıyor. Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile aynı okuldan mezun olan Şenol Kazancı, aynı zamanda AKP İstanbul İl Gençlik Kolları eski kurucusu.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında da ismi geçen Kazancı, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ve medyanın veri girişini neden durdurduğuna dair sorularına karşı gece 02.00 sularında ‘sahadan veri akışı gelmiyor’ gibi bir açıklama yapmakla yetindi.

Türkiye seçim günü siyasi partileri ya da Yüksek Seçim Kurulu’nu değil yine Anadolu Ajansı’nı konuştu. Ajans yine sonuçları “birilerinin istediği” şekilde sundu. Sonuçlar İzmir’de bile AKP’nin farkıyla açıldı. AKP’nin kaybedeceği İstanbul’a gelince seçim sonuçları dondu kaldı.

AKP İstanbul İl Gençlik Kollarının Kurucu Başkanlığı’nı yapan Şenol Kazancı, Erdoğan ile birlikte başdanışman kadrosuyla Cumhurbaşkanlığına geçmişti.

Bilal Erdoğan’ın da okuduğu Kartal İmam Hatip Lisesi kökenli olan ve üniversite yıllarından itibaren Erdoğan ile birlikte olan Kazancı, Albayrak Grubu’nun da avukatlığını yaptı.
TV Net’te yöneticilik yapan Şenol Kazancı, Yeni Şafak’ta da yazarlık yaptı.

AA’nın başındaki isim Şenol Kazancı’nın ismi 17 Aralık operasyonlarında geçmiş ve rüşvet konuşmalarındaki görüşmelerde yer almıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin