Seçim öncesi şovla açılan Ankapark’ta ilk arıza: Roller Coaster havada kaldı

İki gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, açılışı adeta şova dönüştürülen Ankapark’ta ilk arıza yaşandı. Hareket halindeki Roller Coaster bir anda durdu. Trendeki vatandaşlar onlarca metre yükseklikten tehlikeli bir yürüyüş sonucu inebildi. Parkın işletmecisi Wonderland Eurasia, trenin arıza yüzünden değil, bir çantanın raylara düşmesi sonucu güvenlik amaçlı durduğunu savundu.

Ankapark’ın resmi açılışının ardından parkın 31 Mart’a kadar ücretsiz olacağı duyurulmuştu. Parktaki birçok oyuncak henüz çalışmazken, bugün işletilmeye başlanan Roller Coaster ilk seferinde bozuldu. Aniden duran tren havada asılı kaldı. Araç tekrar çalıştırılamayınca  vatandaşlar trenden raylara çıkıp aşağı yürüyerek indi. Tehlikeli yürüyüşte vatandaşlar korku ve panik yaşadı.

Mimarlar Odası geçen hafta uyarmıştı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, geçen hafta yaptığı açıklamada halkı uyarmıştı. Candan, Roller Coaster fotoğraflarını göstererek, ‘’Belediyenin kamuoyuna geçtiği Roller Coaster fotoğraflarını büyüterek vidalarına kadar baktık. Paslanmış noktalar gördük. Bu durum böyle hassas yerlerde, bugün olmasa bile ilerde mutlaka sıkıntı çıkartacağının göstergesidir. Zaten çürümeye terk edildiğini ifade etmiştik.” demişti.

Şirkete göre, arıza değil düşen çanta durdurdu

Olayla ilgili açıklama yapan Wonderland Eurasia Satış ve Pazarlama Müdürü Necip Fazıl Güldemir ise şunları ifade etti: “Roller Coaster kullanan misafirlerimizden birinin çantası rayların üzerine düşüyor. Ve Roller Coaster de kendini böyle bir durumda en güvenli noktada kilitliyor. Treni kullananların tahliye edilebilmesi için sağ tarafta en tepede bir merdiven var. Orası en güvenli bölgedir. Dolayısıyla kendini o güvenli noktada durduruyor ve tahliyenin yapılmasını sağlıyor.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin