Savcı 1,5 yıl önce genç anneyi böyle tehdit etmiş: Bebeğin seni kurtaramaz!

İki küçük çocuğuyla birlikte dün cezaevine gönderilen İlayda Tekgöz’ü, 1,5 yıl önce gözaltına aldıran savcının, soruşturma sırasında genç anneyi, “Bebeğinin seni kurtaracağını düşünüyorsan yanılıyorsun.” diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı. Söz konusu diyaloğu paylaşan Tekgöz’ün eski avukatı, “İnanamıyorum. Soruşturma aşamasında avukatıydım İlayda hanımın. Savcı Fatih Göndüz, ‘Bebeğinin seni kurtaracağını düşünüyorsan yanılıyorsun’ demişti. Hukuk tesis edildiğinde sizi kim kurtaracak acaba, yaşamadan can vermemenizi dilerim. Sürekli eşinin görüşüne giden kadını sütten kesilmemiş bebeği varken kaçma şüphesiyle tutuklamışlar. ” ifadelerini kullandı.

1,5 yaşındaki Ekrem ve ablası Zulal, annelerini, adliye koridorunda böyle bekledi. Ekrem ve Zulal, dün anneleriyle birlikte cezaevine gönderildi.

Anneleri İlayda Tekgöz’le birlikte dün tutuklanan 1,5 Mehmet Ekrem ve ablası Zülal, dün geceyi anneleriyle birlikte cezaevinin karantina hücresinde geçirdi. Mehmet Ekrem ve Zülal’in babalarının da 11 ay önce tutuklandığı ortaya çıkmıştı. Bold Medya’dan Sevinç Özarslan’ın haberine göre, mahkeme bitene kadar Çağlayan Adliyesi’nin koridorunda annesini bekleyen Zülal ve Mehmet Ekrem, tutuklama kararından sonra anneleriyle birlikte cezaevine gitti.

1 YORUM

 1. Yorum yazmaya dahi korkuyoruz. Neden mi? Ya şu çocuklara vede binlercesine gözünü kırpmadan zülüm yapanlar, herkese her zülmü yapabilirler…
  Bu yüzden korkuyoruz. Amaçlarıda budur zaten…
  Planlarıda budur…
  Ama plan koruyucuların en hayırlısı elbette ve şüphesiz Allah dır.
  Biz sana inanıyoruz ya Rab.
  Ve sana güveniyoruz.
  Ve Sen Sana güvenenleri yüzüstü bırakmazsın.
  Biliyorum bizi aceleci/sabırsız yaratmışsın…. biz hemen cezalarını almalarını istiyoruz. Ama hakkımızda ne murad ediyorsan ona razıyız.
  Adaletinden zerre şüphe etmeden, bekliyoruz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin