Savaş pilotlarına operasyon: 22 gözaltı

Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki sözde F… yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 6’sı eski savaş pilotu 22 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Askerlerin 18’nin üsteğmen, 4’ün de teğmen olduğu belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen operasyonda gerekçe yine bildik bir senaryo oldu. “Kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleşme” iddiası. Bu sabah saatlerinde Ankara ve 13 ilde baskınlar yapıldı. Gözatı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce devam ettiriliyor.

TSK elinde yeteri kadar savaş pilotu kalmadığı için geçtiğimiz günlerde emekli pilotları mektupla görev başına çağırmıştı.

***

14 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı

Diğer yandan ‘Bylock kullanıcı’ olduğu iddiasıyla İstanbul Merkezli 14 ilde 52 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Sabah saatlerinde yapılan baskınlarda şu ana kadar 15 kişi gözaltına alındı.

 

 

 

 

1 YORUM

  1. Graham Bell, bu gunleri gorse telefonu icat etmekten vazgecerdi herhalde.
    Bu kadar absurdlugun yasandigi bir ulkede gunes halen dogudan doguyorsa, bir hikmeti var; hesaba itiraz edemez hale sokulanlar var..var da var.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin