Şatafat, lüks, Kur’an: “Medya patronlarının nikah şahidi Erdoğan çifti”

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in kızı Yelda Demirören, Turkuvaz Medya Grubu’nun en büyük hissedarlarından Hasan Kalyoncu’nun oğlu Haluk Kalyoncu dün akşam evlendi. Düğünde nikah şahitleri AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan olurken düğündeki şatafat ve lüks dikkat çekti.

Düğünün yapılacağı yer için Çırağan Sarayı’nın Boğaz kesimine ek prefabrik yapı inşa edilmişti. Düğün organizasyonu için hiçbir masraftan kaçılmadı. Düğünde ise Kur’an-ı Kerim okutulması dikkat çekti.

Demirören-Kalyoncu çiftinin nikahları ise dün Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Nikahı eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kıyarken, Erdoğan ve eşi nikah şahidi oldu. Erdoğan, şahitlik sırasında, “Şahit oldum, Allah’tan iki dünya saadeti diliyorum” ifadelerini kullanırken, Emine Erdoğan ise, “Şahit oldum, Allah bir yastıkta kocatsın” dedi.

Nikaha; MİT müsteşarı Hakan Fidan ve Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de katıldı.Demirören Medya; Hürriyet, CNN Türk, Kanal D ve Milliyet gibi yayın organlarının sahibi iken, Turkuaz Grubu ise; Sabah, ATV, A Haber gibi yayın organlarını elinde bulunduruyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin