Saray’lı 29 Ekim mesajı Hilal Kaplan’ı kızdırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili avukat İsmail Doğan Subaşı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı, AKP’nin yayın organı Sabah’ın yandaş yazarı Hilal Kaplan’ı kızdırdı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan ‘‘Egemenliğin Saray’dan alınıp kayıtsız şartsız milletimize teslim edilmesinin sonsuza dek teminatı, bağımsızlığın güvencesi, aydınlık bir Türkiye’nin biricik kılavuzu Cumhuriyetimiz 98 yaşında. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.’’ ifadelerini kullandı.

İsmail Doğan Subaşı’nın Saray mesajını üzerine alan yandaş yazar Kaplan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Millî bayramda bile Cumhur İttifakı seçmenini dışlayan, tercihlerini aşağılayan hoyrat bir dil… Egemenlik milletinse ve Erdoğan da milletin seçtiği ilk Cumhurbaşkanıdır. Saygı göstermeden saygı görmeyi beklemeyin.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Karl Popper’ın “demokrasi paradoksu” konusu… (Basitçe) “Millet, kendisi için bir diktatör seçerse, demokrasi temsilcileri buna uymalı mı?”. Popper: “Hayır” diyor. Hilal hanım: “milletin seçtiğine saygı gösterin” diyor.
    “Milletin …. koyacağım” diyen şahsiyetsizin cezalandırılmak yerine, milletten alınan vergilerle fonlandığı bir düzende ne saygısından bahsediyor!
    İçlerinde yüzün üzerinde taltif, ödül alanların olduğu 1.500.000 binden çok soruşturma açılan, 600 binden çoğu gözaltına alına, 115.000’den çoğu tutuklanan, müebbette varan cezalara çarptırılan, halen on binlercesi hapislerde olan vatan evlatlarının varolduğu bir düzenin tepesindeki adama neden saygı duyayım ki!?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin