Sarayın iletişim danışmanının eşi, THY’ye yönetim kurulu üyesi yapıldı

AKP ve Tayyip Erdoğan yönetiminin sınır tanımayan kadrolaşmasına yeni bir örnek eklendi.

Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi ve TÜRGEV’in başkanı Fatmanur Altun, Türk Hava Yolları yönetim kuruluna atandı.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, bu bilgi 13 Haziran 2019 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi ilanında yer aldı. THY’nin olağan kurulunun 31 Mayıs değil, 28 Haziran’da yapılacağını duyuran bu ilana göre, Arzu Akalın’ın istifasıyla boşalan yönetim kurulu üyeliğine Fatmanur Altun, İsmail Gerçek’in istifasıyla boşalan yönetim kurulu üyeliğine ise Mithal Görkem Aksoy getirilmesi genel kurul onayına sunulacak.

Sözcü’den Çiğdem Toker’in kaleme aldığı bilgiye göre, THY’nin söz konusu seçimler Mayıs 2018’de yapıldı, ancak 13 ay sonra genel kurula getiriliyor.

Toker, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un da geçtiğimiz aylarda serbest piyasa koşullarında THY’yi de denetleyen Borsa İstanbul yönetim kurulu üyeliğine getirildiğini hatırlatarak şu satırları kaleme aldı: “THY ilanına yansıyan iki isim Arzu Akalın ve Fatmanur Altun, TÜRGEV Başkanlığında halef selef olmuş iki isim. Halıhazırda TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı olan Fatmanur Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Fahrettin Altun’un da eşi. Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Altun, geçen yıl Borsa İstanbul’un yönetim kurulu üyeliğine de getirildi.

Bir yanda hisseleri borsada işlem gören bir şirket olan THY. Diğer yanda görev tanımı, halka açık şirketlerin sermaye piyasası araçlarını ‘güvenli, şeffaf, etkin, rekabetçi, dürüst ve istikrarlı’ yönetmek olan Borsa İstanbul.  Yorumsuz.”

 

1 YORUM

  1. Bunlar Kim? Nereden ciktilar? Halktan degiller…Kibirliler…Umursuz ve yuzsuzler…Hirsizlar…VIP salonlari bunlari gozlemlemek icin birebir…yuzlerinde bir kirli sakal, baslarinda bir bez…Tosuncuklari da varsa degme keyfine…Sebil serbetten tas tas icerler…bedava diye bir cay, bir kahve, agzinda kurabiye tikinir…koltuklarda yayila yayila comerler…bunlar Kim Allahim? Dinini somuren, esfeli safilin oluyor, hakikat inandim…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin