Saray operasyonu fiyasko çıktı: Öldürüldüğü duyurulan PKK’lı Rıza Altun televizyonda konuştu

AKP iktidarının 27 Mart’ta, Kandil’e yapılan hava saldırısı ile öldürüldüğünü duyurduğu PKK/KCK Yürütme Konseyi üyesi Rıza Altun, Medya Haber TV’ye konuştu. Altun, hakkında öne sürülen haberler için “Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor” dedi ve bunların “özel savaş propagandaları” olduğunu söyledi.

Saray ekibinin 31 Mart yerel seçimlerinden dört gün önce, Kandil’e yapılan hava saldırısı ile öldürüldüğünü ileri sürdüğü PKK yöneticisi Rıza Altun dün (10 Mayıs) Medya Haber TV’ye konuştu.

Altun, hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Doğru 21 Mart’ta Kandil’e bir hava saldırı oldu. Fakat bu hava saldırısının olduğu yerde ben yoktum. Orada olmadığım halde böyle bir propaganda yapılma ihtiyacı duyuldu. Bu sadece benim şahsımda da değil. Birçok arkadaşla ilgili aynı şeyler yapıldı. Kırmızı listeler veya şu bu şekilde propagandalar yapılır. Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor. Bunlar özel savaş propagandalarıdır.”

 

SOYLU “SEÇİM HEDİYESİ” DEMİŞTİ

MİT ve TSK tarafından yürütülen ortak bir operasyonla 21 Mart günü öldürüldüğü ileri sürülen Altun için 27 Mart’ta itibaren başta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP’li birçok isimden açıklamalar gelmişti.

Erdoğan, 27 Mart’ta katıldığı bir televizyon programında “Şu anda bizim polisimiz, askerimiz, Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te ve Kandil’de bunlara çok ciddi hesaplar sordu. Şu anda tabii lider kadrodan bunlar kayıplar vermeye başladı. Bunları söylemeyeceğim. Mesela şu anda Kuzey Irak’ta önemli sorumlular bitti. Bir tane çok çok önemli liderleri şu anda ağır yaralı. Bunun yanında tabii ölenler var” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’nin Elmadağ mitinginde konuşan Soylu ise, “Kandil’de Apo’nun bir adamını daha, dördüyle beraber götürdük. Onlara güzel bir seçim hediyesi verdik” demişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın , Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da Altun için sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunmuşlardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin