“Saray, çalışma istedi” iddiası: İstanbul seçimini yenileme, başkanların yetkisini alma…

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonrası dikkat çeken bir çıkışla gündeme geldi. “Büyükşehir belediye başkanlarını seçelim, ilçe başkanlarını o belirlesin” diyen Bahçeli, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bugünkü yazısında “Heybedeki büyük turbu faş ediyorum” diyerek ilginç iddialarda blundu. Takan’a göre, Bahçeli’nin önerisi Beştepe Sarayı’nın isteği ile gerçekleşti.

Önerinin bir ‘eyalet sistemi olduğunu’ söyleyen Takan, “Hakaretin lideri Doktor Devlet Bahçeli’nin o açıklamasının ardında kişisel olarak çektiği çok özel bir acı var; Mansur Yavaş acısı!.. Hazmedemedi…” dedi.

“Erdoğan cephesinde hummalı çalışma var”

Takan, seçim sonrası inzivaya çekilmiş gibi görünen Cumhurbaşkanı Erdoğan cephesinde ise hummalı çalışmalar olduğunu savundu: “Önceki gün kulağıma gelmişti, ‘Saray da, İstanbul seçimlerinin yenilenmesine Haziran ayı içinde tekrar yapılmasına yönelik çalışmalar var’ diye..”

Sağlam bir saray kaynağından haber aldığını öne süren Takan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Reis, danışmalarına, büyükşehir belediye başkanlarının önemli yetkilerini Cumhurbaşkanına devredilmesine yönelik bir kanun teklifi hazırlığı için talimat verdi… Doktor Bahçeli’nin açıklaması ile neyin kamuoyu alt yapı çalışmasının yapıldığı da belli oldu. Bahçeli, bir görevi daha layıkıyla yerine getirmek üzere yola koyuldu!..”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin