Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda arka arkaya patlama: “Kara Kuvvetleri Komutanı da içerideydi”

Şanlıurfa’daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında olduğu ihbarı üzerine bölgeye ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ile itfaiye ekibi yönlendirildi. Çevredeki yollar da polisler tarafından trafiğe kapatıldı.

Valilik’ten konuya ilişkin yapılan açıklamada ise, “Mühimmat deposunda iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Depoyu korumakla görevli 17 personelimiz patlama sonucunda yaralanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel, patlama esnasında Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar’ın da kışlada olduğunu bildirdi.

‘İnsansız hava aracı var; dikkatli olun’ uyarısı

Diğer yandan sosyal medyada yayınlanan bir görüntüde bir vatandaşın patlama anında, “İnsansız hava aracı var. Dikkatli olun uyarısı.” yapması dikkat çekiyor.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, ”Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir. Patlamada yaralanan personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır. ” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin