Samsun’da boşandığı kadına şiddet uygulayan şahıs tutuklandı

Samsun’da boşandığı kadını sokak ortasında ve kızının gözü önünde feci şekilde döven İbrahib Zarab isimli şahıs tutuklandı. Darp edilen kadının kardeşi olduğunu belirten Rümeysa isimli bir sosyal medya kullanıcısı, “Yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı.” dedi.

Samsun’un Canik ilçesinde İbrahim Zarap isimli şahıs, boşandığı kadını sokak ortasında öldüresiye darp etti. Olayın yaşandığı anda kadının küçük kızının çığlıkları da görüntülere yansıdı. Kendisini uyaranları da tehdit eden saldırgan, gözaltına alındı. Şiddet mağduru kadın ise hastaneye kaldırıldı. Kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

KAFA TRAVMASI VAR

Hastane Başhekimi Ahmet Şen de hastanın müşahede altına alındığını belirterek, “Kendisi travmaya maruz kalmış. Kafa travması var. Kafada ödemleri var. Beyinde ve boyunda cerrahilik bir bulgumuz yok. Yüz kemikleriyle ilgili bazı patolojik görüntüler var. Batın içinde herhangi bir organ hasarımız yok. Hastamızda şu an için bir hayati tehlikesi olduğunu söylemeyiz. Bilinci açık. Birkaç gün takip edeceğiz.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, olay hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

YÜZLERCE KEZ ŞİKAYETÇİ OLDUK, HİÇ CEZA ALMADI

Olayın ardından sosyal medya üzerinden kadının kardeşi bir paylaşım yaptı. Bugüne kadar defalarca İbrahim Zarap’tan şikayetçi olduklarını ancak bir şey yapılmadığını ifade etti. Rümeysa isimli kullanıcı, “Evet bu kez çok yakınımızda bu videodaki kişi benim ablam. O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim.Ne olur yardım edin.İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı.Videoda sokak ortasında küçücük bi çocuğun önünde öldüresiye dövülen kişi benim ABLAM.” ifadelerini kullandı.

O DA ŞİKAYETÇİ OLACAKMIŞ

Olayın sosyal medyaya yansımasının ardından infiale neden oldu. Zarap’ın tutuklanması için etiket paylaşıldı. Gözaltına alınan Zarap emniyette alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. İbrahim Zarap’ın polise verdiği ifadesinde, “Kızımı teslim ederken bana, ‘Sana bir daha kızı göstermeyeceğim’ gibi şeyler söyledi. Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirmişim. O yüzden böyle yaptım. Olaydan sonra çevredekiler beni darp etti. Eğer kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin