Salgın zamanında bile ayrımcılık! KHK’lı esnafa kısa çalışma ödeneği verilmedi

Koronavirüs salgını sebebiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı İŞKUR tarafından başlatılan Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanmak isteyen bir esnafın başvurusu KHK’lı olduğu gerekçesiyle reddedildi.

HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanmak isteyen bir esnafın başvurusunun KHK’li olduğu gerekçesiyle reddedildiğini sosyal medyadan duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ayrımcı bir zihniyete sahip olduğunu kaydeden Gergerlioğlu, ‘‘Yasada ayrımcı, salgında ayrımcı, nasıl bir türsünüz siz.!?’’ dedi.

Esnaftan vergi alırken KHK’lı olup olmadığına bakılmadığına işaret eden Gergerlioğlu twitter hesabından şu paylaşımda bulundu: ‘‘Yahu nasıl bir ayrımcı zihniyetiniz var..!?? @ailevecalisma  KHK ile ihraç edilmiş, mütevazı bir dükkân açmış, salgından dolayı esnafa kısa çalışma ödeneğinden faydalanmak istemiş ‘KOD 36 ile ihraçsın, sana yok’ denmiş. Yasada ayrımcı, salgında ayrımcı, nasıl bir türsünüz siz.!?’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin