Sahte raporuyla Koza İpek Holding’e el konulmuştu: Çomaklı’nın yaptığı yayın sosyal medyanın gündeminde

2015 yılında hukuksuz bir şekilde Koza İpek Holding’e kayyım atanmasına gerekçe gösterilen sahte bilirkişi raporunu hazırlayan ve dolandırıcılıktan hapis cezası alan Şafak Ertan Çomaklı’nın İnstagram’dan yaptığı canlı yayın sosyal medyanın gündeminde.

Anadolu Üniversitesi Rektörü olan Çomaklı, sosyal medya hesabı Instagram’dan canlı yayın yaptı. Yaptığı yayın sırasında öğrencilerinden gelen mesajlara yanıt veren Çomaklı’nın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘reis’ demesi ve kullandığı cinsiyetçi ifadeler tepkilere neden oldu.

Canlı yayın sırasında telefonunun şarjının bitmek üzere olduğunu fark eden Çomaklı, “Şimdi bir de bunu ele alıp kızlar gibi dolandırması var. Hadi geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Çomaklı ayrıca bir izleyiciye verdiği yanıtta selam verirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı el hareketini göstererek, “Tokalaşma yok biliyorsun. Reis herkese bunu şey yaptırdı” diye konuştu.

Annesinin açıklamaları da tepki çekmişti

Öte yandan Rektör Prof. Şafak Ertan Çomaklı’nın annesi Erzurum Girişimci Kadınlar Dernek Başkanı Zekiye Çomaklı da sosyal medyadan yayınladığı videoda İzmirliler için ‘gavur’ ifadesini kullanmış daha sonra gelen tepkiler üzerine özür dilemişti.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Şımarmışlıgın haddini asmışlıgın ve seviyesizligin utanmazlıgın temsilcisi aile boyu, bir de bunu cahillikten yapmıyorlar haksız bir menfaat uğruna milletin helal malını yagmalalayanların çanak yalayıcılıgı icin alçalarak bilincli bir sekilde utanmadan yapıyorlar. insan bu seviyelere dusmemeli. Evet bize zulmediliyor ama herseye ragmen elhamdulillah bu seviyeye dusmedik.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin