Sahte hakim yargılama bile yapmış

Savcı eşinin soruşturması sonucunda yalanı ortaya çıkan sahte kadın hakim Zeliha Özdemir, isim benzerliği olan gerçek hakimin ismini kullanarak yargılama yaptığı ortaya çıktı.

Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olan Zeliha Özdemir, ailesine Hukuk Fakültesi’nden mezun olduğunu ve hakimliğe kadar yükseldiğini söyledi. Bu sayede Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer ile kurduğu arkadaşlığı ilerletip evlenen kadının yalanı, eşinin yaptığı sorgulama sonucunda ifşa oldu. Zeliha Özdemir’in Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) kullanarak yapılan bir yargılamaya bile katıldığı anlaşıldı.

2017’de kendi fotoğrafıyla kimlik hazırlayan, sahte kimlikle spor salonuna üyelik yaptırıp otomobili için kasko indiriminden bile faydalanan sahte hâkim, Antalya Adliyesi’ne giderek kendisini “Çeşme Hâkimi” diye tanıttı.

CUMHURİYET SAVCISIYLA EVLENDİ

Antalya’ya geçici görevle HSK Müfettişi olarak görevlendirildiğini ancak çocuğunun hastalığı nedeniyle göreve başlayamadığı yalanını söyleyen Zeliha Özdemir, ‘gerçek bir hâkim’ gibi mesai yaptı, arkadaşlıklar kurdu. Bu sırada Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer ile kurduğu arkadaşlığı ilerletip savcı ile evlendi.

Tunçer soy ismini de alan Özdemir, eşiyle yargı mevzuatını tartışıp birçok konuda istişarelerde dahi bulunuyordu. Ancak Zeliha Özdemir’in 4 yıl süren yalanı demir parmaklıklar ardından son buldu. 5 Nisan’da Antalya Havaalanı’nda sahte kimliğini çantasında bulamayınca polise gidip kayıp başvurusunda bile bulunan Zeliha Özdemir’in yalanını evlendiği savcı ortaya çıkardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin