Sağlık çalışanına yalnızca 7 lira ek ödeme yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından müjde olarak açıklanan ek ödemelerin eşit derecede uygulanmadığını ve bazı sağlık çalışanlarının pandemi döneminde mağdur edildiği ortaya çıktı.

Pandemiyle mücadelede sağlık çalışanlarına yönelik yatırılacağı duyurulan ek ödemelerden biri Manisa’da gerçekleşti. Bir ambulans şoförü, ‘aylık performans ücreti’ adı altında Manisa Sağlık Müdürlüğü tarafından hesabına aylık olarak yalnızca 7 lira 24 kuruş yatırıldığını söyledi.

BirGün’e konuşan ambulans şoförü, “Doların 7,70 olduğu bir ülkede 7 lira Kovid-19 parası yatırmışlar” dedi ve ekledi: “Mart ayında emekli olacaktım ancak salgından ötürü olamadım. Pandeminin ilk dönemlerinde hiçbir şey alamadık. Bu sefer de ek ödeme yapacaklarını söylediler. 7 lira yatırmışlar. Benim gibi şoför arkadaşlarım bu durumdan mustarip.”

Yatırılan paranın içinden vergi de kesildiğini belirten ambulans şoförü, “Tavana takıldığımızı söylüyorlar. En azından 150-200 lira bekliyorduk. ATM’ye gittiğinizde 10 lira altından para çekemiyorsunuz. Böyle bir ülkede 1 dolar dahi değil yatırılan para. Şevkimizi kırdılar, onurumuzla dalga geçtiler. Kendimle dalga geçilmiş hissediyorum.” diye konuştu.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin